Admin and Site Enhancements (ASE) Pro - en to sk translation catalogue (927 entries)

en: (Default is 'secret')
sk: (Predvolene je 'tajné')

en: (Default is 160px)
sk: (Predvolené je 160px)

en: (Default is 20%)
sk: (Predvolená hodnota je 20%)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sk: (filtrované z _MAX_ celkových záznamov)

en: 0.000001 (6 decimal places)
sk: 0,000001 (6 desatinných miest)

en: 0.00001 (5 decimal places)
sk: 0.00001 (5 desatinných miest)

en: 0.0001 (4 decimal places)
sk: 0.0001 (4 desatinné miesta)

en: 0.001 (3 decimal places)
sk: 0.001 (3 desatinné miesta)

en: 0.01 (2 decimal places)
sk: 0.01 (2 desatinné miesta)

en: 0.1 (1 decimal place)
sk: 0.1 (1 desatinné miesto)

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 10 minutes
sk: 10 minút

en: 1000 (1 thousand)
sk: 1000 (1 tisíc)

en: 10000 (10 thousands)
sk: 10000 (10 tisíc)

en: 100000 (100 thousands)
sk: 100000 (100 tisíc)

en: 1000000 (1 million)
sk: 1000000 (1 milión)

en: 120 seconds
sk: 120 sekúnd

en: 15 seconds
sk: 15 sekúnd

en: 2 minutes
sk: 2 minúty

en: 3 minutes
sk: 3 minúty

en: 30 seconds
sk: 30 sekúnd

en: 404 page
sk: stránka 404

en: 45 seconds
sk: 45 sekúnd

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: 60 seconds
sk: 60 sekúnd

en: 90 seconds
sk: 90 sekúnd

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
sk: <div class="asenha-warning">Táto funkcia <strong>funguje iba s predvolenou prihlasovacou stránkou WordPress</strong>. Nepodporuje používanie vlastnej prihlasovacej stránky, ktorú ste manuálne vytvorili pomocou nástroja na tvorbu stránok alebo iného doplnku (pluginu).<br /><br />Taktiež <strong>zatiaľ nie je kompatibilná s metódami dvojfaktorovej autentifikácie (2FA)</strong>. Ak používate doplnok 2FA, použite funkciu zmeny prihlasovacej adresy URL, ktorá je súčasťou tohto doplnku, alebo použite iný doplnok, ktorý je s ním kompatibilný.<br /><br />A samozrejme na zlepšenie zabezpečenia <strong>použite niečo iné ako 'login'</strong> pre vlastný prihlasovací modul.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
sk: <span class="faded">(Predvolená hodnota je 1 minúta)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
sk: <span class="faded">(Predvolene je 15 sekúnd))</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Authentication</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Overenie</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bcc</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Skrytá kópia</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Najprv zistite IP adresu z nasledujúcej hlavičky:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Live Site URL</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">ULR adresa aktívnej stránky</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Heslo</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to email</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Odpovedať na e-mail</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to name</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Odpovedať na meno</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bezpečnosť</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Poslať testovací mail na emailovú adresu</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Email odosielateľa</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Meno odosielateľa</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
sk: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Užívateľské meno</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
sk: <strong>Kód, ktorý sa má vložiť za &lt;body&gt; s prioritou</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
sk: <strong>Kód, ktorý sa má vložiť pred značku &lt;/head&gt; s prioritou</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
sk: <strong>Kód, ktorý sa má vložiť do sekcie päty pred &lt;/body&gt; s prioritou</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
sk: <strong>Chyba:</strong> Neplatný email alebo nesprávne heslo.

en: <strong>Insert CSS with the priority of</strong>
sk: <strong>Vložte CSS s prioritou</strong>

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
sk: <strong>Obsah vášho súboru ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
sk: <strong>Váš obsah app-ads.txt:</strong>

en: A particular page/post/CPT.
sk: Konkrétna stránka/príspevok/CPT (Custom Post Type).

en: A post type of the current page.
sk: Typ príspevku aktuálnej stránky.

en: A single URL for some or all roles
sk: Jedna URL adresa pre niektoré alebo všetky roly

en: AND
sk: A

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
sk: ASE vo verzii Pro KONCOROČNÝ VÝPREDAJ! 20 % ZĽAVA. Doživotná licencia (DL) je k dispozícii tiež.

en: ASE Repeater Text
sk: Text opakovača ASE

en: ASE Repeater URL
sk: ASE opakovač URL adresy

en: AVIF Support Status
sk: Stav podpory obrázkov vo formáte AVIF

en: AVIF Upload
sk: Nahrávanie obrázkov vo formáte AVIF

en: Action
sk: Akcia

en: Actions
sk: Akcie

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Active
sk: Aktívny

en: Add
sk: Pridať

en: Add CSS / SCSS Snippet
sk: Pridať úryvok CSS / SCSS

en: Add CSS/SCSS code
sk: Pridať CSS/SCSS kód

en: Add Child
sk: Pridať dieťa (add child)

en: Add Code Snippet
sk: Pridať úryvok kódu

en: Add File
sk: Pridať súbor

en: Add HTML Snippet
sk: Pridajte úryvok kódu HTML

en: Add HTML code
sk: Pridať HTML kód

en: Add JS Snippet
sk: Pridať úryvok kódu JS

en: Add JS code
sk: Pridať JS kód

en: Add New
sk: Pridať Nový

en: Add New %s
sk: Pridať nový %s

en: Add New Field
sk: Pridať nové pole

en: Add New Field Group
sk: Pridať novú skupinu polí

en: Add New Options Page
sk: Pridať novú stránku možností

en: Add New Post Type
sk: Pridať nový typ príspevku

en: Add New Taxonomy
sk: Pridať novú taxonómiu (klasifikáciu)

en: Add PHP Snippet
sk: Pridajte úryvok kódu PHP

en: Add Row
sk: Pridať riadok

en: Add Separator
sk: Pridať oddeľovač

en: Add User Role Slug(s) to Admin Body Classes
sk: Pridajte Slug(y) používateľských rolí do tried tela správcu (do Admin Body Classes)

en: Add Username to Admin Body Classes
sk: Pridajte používateľské meno do tried tela správcu

en: Add Your Review
sk: Pridať recenziu/hodnotenie pluginu

en: Add categories for the media library and enable drag-and-drop categorization of media items. Categories can then be used to filter media items during media insertion into content.
sk: Pridajte kategórie pre knižnicu médií a povoľte kategorizáciu mediálnych položiek myšou. Kategórie potom možno použiť na filtrovanie mediálnych položiek počas vkladania médií do obsahu.

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
sk: Pridať vlastné &lt;body&gt;  triedu/-y na jednotnom zobrazení niektorých alebo všetkých typov verejných príspevkov.  Kompatibilné s triedami, ktoré už boli pridané pomocou <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">doplnku (pluginu) Custom Body Class</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
sk: Pridajte vlastné CSS na všetky stránky správcu pre všetky roly používateľov.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
sk: Pridajte vlastný CSS na všetky frontendové stránky pre všetky roly používateľov.

en: Admin
sk: Admin (správca)

en: Admin Columns Manager
sk: Správca stĺpcov

en: Admin Columns Manager for
sk: Správca stĺpcov pre

en: Admin Interface
sk: Rozhranie správcu

en: Admin Logo
sk: Logo správcu (administrátora)

en: Admin Menu Organizer
sk: Usporiadanie správcovského (admin) menu

en: Admin Notices
sk: Správcovské oznámenia

en: Admin and Site Enhancements (ASE) Pro
sk: Admin and Site Enhancements (ASE) Pro verzia

en: Admin bar
sk: Panel správcu

en: Admin bar (frontend) & admin menu (backend)
sk: Panel správcu (frontend) a ponuka správcu (backend)

en: Admin menu
sk: Správcovské (admin) menu

en: After &lt;body&gt;
sk: Po &lt;body&gt;

en: After adding a repeater field, please Save / Update the field group first before drag and dropping sub-fields to it.
sk: Po pridaní poľa opakovača najskôr uložte / aktualizujte skupinu polí a potom do nej presuňte podpolia.

en: After duplication, redirect to:
sk: Po duplikovaní presmerovať na:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
sk: Po uložení vyššie uvedených nastavení skontrolujte, či je všetko nižšie správne nakonfigurované.

en: All
sk: Všetko

en: All %s
sk: Všetky %s

en: All Code Snippets
sk: Všetky úryvky kódu

en: All Media
sk: Všetky média

en: All Types
sk: Všetky druhy

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
sk: Povoliť otváranie vlastných položiek z menu na novej karte

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
sk: Povoliť, aby položky vlastnej navigačnej ponuky mali odkazy, ktoré sa otvárajú na novej karte prehliadača prostredníctvom atribútu target="_blank". Pre zvýšenie bezpečnosti a výhody SEO bude pridaný aj atribút rel="noopener noreferrer nofollow".

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
sk: Povoliť niektorým alebo všetkým rolám používateľov nahrávať súbory SVG, ktoré budú následne overené a vyčistené, aby bolo zaručené bezpečie.

en: Allow visitors with the following IP addresses to view the site directly:
sk: Umožnite návštevníkom s nasledujúcimi adresami IP priamo zobraziť stránku:

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
sk: Taktiež deaktivujte štýly frontend bloku / CSS súborov pre vybrané typy príspevkov.

en: Also enable custom ordering for the following post type(s), which are non-hierarchical and does not support page attributes:
sk: Povoľte tiež vlastné zoradenie pre nasledujúce typy príspevkov, ktoré sú nehierarchické a nepodporujú atribúty stránky:

en: Also enable frontend access for:
sk: Povoliť frontendový prístup tiež pre:

en: Also hide admin notices for non-administrators.
sk: Skryť tiež upozornenia správcu pre neadministrátorov.

en: Also show additional filter(s) for non-hierarchical taxonomies.
sk: Zobrazte aj ďalšie filtre pre nehierarchické taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania).

en: Always (on page load)
sk: Vždy (pri načítaní stránky)

en: Always hide for user role(s)
sk: Vždy skryť pre rolu (roly) používateľa

en: An URL of the current page where a user who views your website is located.
sk: URL adresa aktuálnej stránky, na ktorej sa nachádza používateľ, ktorý si prezerá váš web.

en: Any
sk: Akýkoľvek

en: Archive
sk: Archív

en: As a file
sk: Ako súbor

en: Attachment ID
sk: ID prílohy

en: Attempts<br />Lockouts
sk: Pokusy<br />Vymknutia

en: Audio
sk: Zvuk

en: Author Display Name
sk: Zobrazovať meno autora

en: Author Email
sk: E-mailová adresa autora

en: Author Login
sk: Prihlásenie autora

en: Author Meta Field
sk: Meta údaje o autorovi

en: Author Nice Name
sk: Meno autora vhodné pre vyhľadávače

en: Author URL
sk: URL adresa autora

en: Author archive
sk: Archív autora

en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
sk: Automaticky publikovať príspevky so zmeškaným harmonogramom naplánovania

en: Automatically obfuscate email addresses in post content.
sk: Automaticky zahmlievajte e-mailové adresy v obsahu príspevku.

en: Background
sk: Pozadie

en: Bcc
sk: Skrytá kópia

en: Blob Scene
sk: Blob scéna

en: Blog / posts page
sk: Blog / stránka s príspevkami

en: Blue
sk: Modrá

en: Blue Inverted
sk: Inverzná modrá

en: Blurry Gradient
sk: Rozmazaný prechod (gradient)

en: Button Label
sk: Štítok tlačidla

en: By specifying your live / production site's URL above, search engine visibility will be automatically disabled on your development / staging sites. This will prevent accidental indexing by search engines. Make sure you include the HTTP protocol, e.g. https://www.google.com
sk: Zadaním URL adresy vašej aktívnej / produkčnej stránky sa viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja na vašich vývojových / prípravných stránkach automaticky vypne. Tým sa zabráni náhodnému indexovaniu vyhľadávacími nástrojmi. Uistite sa, že ste zahrnuli protokol HTTP, napr. https://www.google.com

en: Bypass password protection with URL parameter
sk: Obísť ochranu heslom s URL parametrom

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
sk: Obísť overenie SSL certifikátu. Toto by mohlo byť nebezpečné, ak by sa pošta doručovala cez internet, ale môže to pomôcť v určitých lokálnych a/alebo kontajnerových (uzavretých/testovacích) scenároch WordPress.

en: CAPTCHA verification has failed.
sk: Overenie CAPTCHA zlyhalo.

en: CSS, JS, HTML and PHP code snippets
sk: Úryvky kódu CSS, JS, HTML a PHP

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot delete %1$s, as it is not within %2$s.
sk: Nemožno odstrániť %1$s, pretože sa nenachádza v rámci %2$s.

en: Cannot redeclare %s.
sk: Nie je možné opätovne deklarovať %s.

en: Cannot redeclare class %s.
sk: Nie je možné opätovne deklarovať triedu %s.

en: Cannot redeclare function %s.
sk: Funkciu %s nie je možné opätovne deklarovať

en: Cannot redeclare interface %s.
sk: Nie je možné opätovne deklarovať rozhranie %s.

en: Categorize %s items
sk: Kategorizovať %s položky

en: Categorize 1 item
sk: Kategorizovať 1 položku

en: Categorized %s items
sk: Kategorizované položky: %s

en: Categorizing...
sk: Kategorizácia...

en: Category does not exist, so cannot be deleted
sk: Kategória neexistuje, preto ju nemožno odstrániť

en: Center
sk: Na stred

en: Change Login URL
sk: Zmeňte prihlasovaciu URL adresu

en: Changes have been saved
sk: Zmeny boli uložené

en: Changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Checkbox
sk: Označovacie políčko

en: Choices
sk: Na výber (voľby)

en: Clean Up Admin Bar
sk: Vyčistiť panel správcu (admin bar)

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
sk: Vyčistite správcovské (admin) stránky presunutím upozornení do samostatného panela, ktorý je ľahko prístupný cez administračný panel.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
sk: Vyčistite a zrýchlite informačný panel úplným vypnutím niektorých alebo všetkých miniaplikácií (widgetov) na Nástenke (Dashboarde). Deaktivované miniaplikácie (widgety) nenačítajú žiadne položky ani sa nezobrazia v časti Možnosti obrazovky.

en: Clear Log
sk: Vymazať denník

en: Click to view hidden admin notices
sk: Kliknutím zobrazíte skryté správcovské upozornenia

en: Close
sk: Zavrieť

en: Code Snippets
sk: Úryvky kódu

en: Code Snippets Editor
sk: Editor úryvkov kódu

en: Code Snippets Manager
sk: Manažér Úryvkov kódu (Code Snippets)

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Color
sk: Farba

en: Column Width
sk: Šírka stĺpca

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
sk: Úplne zakáže aktualizácie jadra, tém a doplnkov (pluginov) a automatické aktualizácie. Zakáže tiež kontroly aktualizácií, upozornenia a e-maily.

en: Configure
sk: Nastavenia

en: Content Duplication
sk: Duplikovanie obsahu

en: Content Management
sk: Správa obsahu

en: Content Order
sk: Poradie obsahu

en: Conveniently add and manage CSS / SCSS, JS, HTML and PHP code snippets to modify your site's content, design, behaviour and functionalities
sk: Pohodlne pridávajte a spravujte úryvky kódu CSS / SCSS, JS, HTML a PHP, aby ste upravili obsah, dizajn, správanie a funkcie vašej stránky

en: Conveniently register and edit custom post types and custom taxonomies. Enable the creation of custom field groups for your post types and options pages to store data for display on any part of your website.
sk: Pohodlne zaregistrujte a upravujte vlastné typy príspevkov a vlastnú taxonómiu (klasifikáciu, rozdeľovanie). Povoľte si vytváranie vlastných skupín pre vaše stránky s typmi príspevkov a možnosťami na ukladanie údajov na zobrazenie v ktorejkoľvek časti vášho webu.

en: Convert BMP, PNG and JPG uploads to WebP instead of JPG.
sk: Preveďte nahrané (uploadnuté) súbory BMP, PNG a JPG na WebP namiesto JPG.

en: Convert newlines to <br />
sk: Konvertovať nové riadky na <br />

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Could not create temporary folder at %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný priečinok na %s

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
sk: Momentálne je v KONCOROČNOM VÝPREDAJI. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20 % zľava</a>.

en: Curves
sk: Obrázok s krivkami

en: Custom
sk: Vlastný

en: Custom Admin CSS
sk: Vlastné CSS na admin backende

en: Custom Admin Footer Text
sk: Vlastný text v pätičke správcu

en: Custom Body Class
sk: Doplnok (plugin) Custom Body Class

en: Custom CSS
sk: Vlastné CSS

en: Custom Code
sk: Vlastný kód

en: Custom Content Types
sk: Vlastné typy obsahu

en: Custom Field Group
sk: Vlastná skupina polí

en: Custom Field Groups
sk: Vlastné skupiny polí

en: Custom Fields
sk: Vlastné polia

en: Custom Frontend CSS
sk: Vlastné CSS na frontende

en: Custom Post Type
sk: Vlastný typ príspevku

en: Custom Post Types
sk: Vlastné typy príspevkov

en: Custom Taxonomies
sk: Vlastné taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania)

en: Custom Taxonomy
sk: Vlastná taxonómia (klasifikácia, rozdeľovanie)

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
sk: Prispôsobiť poradie správcovského (admin) menu a voliteľne zmeniť názvy položiek v menu alebo skryť niektoré položky v menu.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
sk: Môžete prispôsobiť text zobrazený na päte stránok wp-admin, s výnimkou tejto stránky nastavení ASE.

en: DUPLICATE
sk: DUPLIKÁT

en: Dark
sk: Tmavý

en: Database
sk: Databáza

en: Date
sk: Dátum

en: Date Time
sk: Dátum a Čas

en: Date archive
sk: Archív dátumov

en: Deactivate
sk: Deaktivovať

en: Debug
sk: Ladenie

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Value
sk: Predvolená hodnota

en: Default Value(s)
sk: Predvolená(-é) hodnota(-y)

en: Default is %s
sk: Predvolené je %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
sk: Predvolená hodnota je 10. Pre väčšie číslo vložte kód bližšie k &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
sk: Predvolená hodnota je 10. Väčšie číslo vložte pomocou kódu bližšie k &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Larger number inserts CSS closer to &lt;/head&gt; and allows it to better override other CSS loaded earlier in &lt;head&gt;.
sk: Predvolená hodnota je 10. Väčšie číslo vloží CSS bližšie k &lt;/head&gt; a umožňuje mu lepšie prepísať ostatné CSS načítané skôr v &lt;head&gt;.

en: Default is 10. Lower number is executed earlier.
sk: Predvolená hodnota je 10. Nižšie číslo sa vykoná skôr.

en: Default is 10. Lower number is loaded earlier.
sk: Predvolená hodnota je 10. Nižšie číslo sa načíta skôr.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
sk: Predvolená hodnota je 10. Menšie číslo vložte pomocou kódu bližšie k &lt;body&gt;

en: Default is 82 from a range between 1 to 100. The higher the number, the higher the quality and the file size.
sk: Predvolená hodnota je 82 v rozsahu od 1 do 100. Čím vyššie číslo, tým vyššia kvalita a veľkosť súboru.

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
sk: Predvolený text je: <em>Ďakujeme, že tvoríte pomocou <a href="https://wordpress.org/">WordPress-u</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
sk: Predvolený text je: <em>Verzia %s</em>

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delivery status
sk: Stav doručenia

en: Description
sk: Popis

en: Design of password-protected pages
sk: Dizajn stránok chránených heslom

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
sk: Zakázať <strong>obrazovku s nastaveniami miniaplikácií (widgetov) na základe blokovania</strong>. Obnoví klasickú obrazovku nastavení miniaplikácií (widgetov) pri použití klasickej (neblokovanej) témy. Toto nemá žiadny vplyv na blokové témy.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
sk: Zakážte <strong>podporu emodži pre stránky, príspevky a vlastné typy príspevkov</strong> na správcovi a klientskom rozhraní. Podpora je užitočná predovšetkým pre staršie prehliadače, ktoré pre ňu nemajú natívnu podporu. Väčšina moderných prehliadačov v rôznych operačných systémoch a zariadeniach má teraz natívnu podporu.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
sk: Zakážte skript <strong>jQuery Migrate</strong> na frontende, ktorý by už nemal byť potrebný, ak váš web používa moderné motívy a doplnky.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
sk: Zakázať <strong>lazy loading (oneskorené načítavanie) obrázkov</strong>, ktoré bolo natívne pridané od verzie WordPress 5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
sk: Zakážte <strong>číslo verzie</strong> na statických adresách URL zdrojov uvedených v &lt;head&gt;, ktoré môžu prezradiť číslo verzie WordPress. Staršie verzie môžu obsahovať neopravené bezpečnostné medzery. Vzťahuje sa na zobrazenie stránok bez prihlásenia. To tiež zvýši cacheovateľnosť statických aktív, ale môže to mať neúmyselné následky. Uistite sa, že viete, čo robíte.

en: Disable All Updates
sk: Zakázať všetky aktualizácie

en: Disable Comments
sk: Zakázať komentáre

en: Disable Components
sk: Zakázať komponenty

en: Disable Dashboard Widgets
sk: Zakázať miniaplikácie (widgety) na Nástenke (Dashboarde)

en: Disable Feeds
sk: Zakázať informačné kanály (feedy)

en: Disable Gutenberg
sk: Zakázať Gutenberg editor

en: Disable REST API
sk: Zakázať REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
sk: Zakázať prístup k REST API pre neoverených používateľov a odstrániť stopy URL z &lt;head&gt;, hlavičiek HTTP a koncového bodu WP RSD.

en: Disable Smaller Components
sk: Zakázať menšie komponenty

en: Disable XML-RPC
sk: Zakázať XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
sk: Vypnite všetky RSS kanály, Atom a RDF feedy. To zahŕňa informačné kanály pre príspevky, kategórie, značky, komentáre, autorov a vyhľadávanie. Odstráni tiež stopy adries URL informačných kanálov z &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
sk: Zakázať komentáre pre niektoré alebo všetky typy verejných príspevkov. Keď je táto možnosť zakázaná, existujúce komentáre sa skryjú aj na frontende.

en: Disable except on
sk: Zakázať okrem:

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
sk: Zakázať načítavanie <strong>súborov CSS a JS Dashicons (oficiálna sada 342 vektorových ikon fontu zahrnutých v jadre WordPressu)</strong> v klientskom rozhraní pre návštevníkov verejných stránok. To môže narušiť rozloženie alebo dizajn vlastných formulárov vrátane vlastných prihlasovacích formulárov, ak závisia od Dashicons. Po deaktivácii nezabudnite tieto formuláre skontrolovať.

en: Disable on all post types
sk: Zakázať pri všetkých typoch príspevkov

en: Disable only on
sk: Zakázať iba na

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
sk: Zakázať <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> v RSS kanáli &lt;channel&gt;, ktorý zverejňuje číslo verzie WordPress. Staršie verzie môžu obsahovať neopravené bezpečnostné diery.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
sk: Zakázať <strong>Really Simple Discovery (RSD) (na objavovanie a indexovanie obsahu) &lt;odkaz&gt; tag</strong> v &lt;head&gt;. Nie je to potrebné, ak vaša stránka nepoužíva na správu príspevkov pingback alebo vzdialeného klienta (XML-RPC).

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
sk: Zakázať <strong>Windows Live Writer (WLW) (program na publikovanie blogov) &lt;link&gt; tag</strong> v &lt;head&gt;. Aplikácia WLW bola ukončená v roku 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
sk: Zakázať <strong>generátor &lt;meta&gt; tag</strong> v &lt;head&gt;, ktorý prezrádza číslo verzie WordPress. Staršie verzie môžu obsahovať neopravené bezpečnostné medzery.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
sk: Zakázať <strong>editor doplnkov (pluginov) a tém</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
sk: Zakázať <strong>editor doplnkov (pluginov) a motívov (tém)</strong>. <span class="warning-text">Všimnite si, že wp-config.php na tejto lokalite nie je zapisovateľný a konštanta <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> už tam je definovaná. Ak chcete, aby toto nastavenie fungovalo, musíte ho nastaviť tak, aby bolo možné zapisovať, alebo tam musíte manuálne zmeniť hodnotu <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code>.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
sk: Zakázať editor blokov Gutenberg pre niektoré alebo všetky príslušné typy príspevkov.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
sk: Zakázať predvolený <strong>skrátený odkaz WordPress &lt;odkaz&gt; tag</strong> v &lt;head&gt;. Vyhľadávače ho ignorujú a má minimálne praktické využitie. Zvyčajne sa uprednostňuje vyhradený doplnok alebo služba pre krátke odkazy, ktoré umožňujú pekné mená v krátkych odkazoch a sledovanie kliknutí pri zdieľaní odkazu na sociálnych médiách.

en: Discard
sk: Zahodiť

en: Discarded
sk: Vyradené

en: Dismiss
sk: Zamietnuť

en: Display Active Plugins First
sk: Zobraziť aktívne doplnky (pluginy) ako prvé

en: Display Settings
sk: Nastavenia vzhľadu

en: Display System Summary
sk: Zobraziť systémový súhrn

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
sk: Zobrazenie panela zobrazujúceho a odkazujúceho na všetky dostupné veľkosti pri prezeraní obrázka v knižnici médií. Obzvlášť užitočné na rýchle získanie URL konkrétnej veľkosti obrázka.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
sk: Zobraziť aktívne / aktivované pluginy v hornej časti zoznamu Nainštalovaných pluginov. Užitočné, keď má vaša stránka veľa deaktivovaných doplnkov (pluginov) na testovacie alebo vývojárske účely.

en: Display the registration date and time in the users list table.
sk: Zobrazte dátum a čas registrácie v tabuľke zoznamu používateľov.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
sk: Urobiť viac s <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Doživotnou licenciou (DL) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.

en: Do not load when
sk: Nenačítať ak

en: Docs
sk: Dokumenty

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
sk: Presuňte položky ponuky na požadované miesto. Voliteľne zmeňte názvy položiek ponuky pluginov/tém tretích strán alebo skryte niektoré položky, kým ich neprepnete kliknutím na „Zobraziť všetko“ v spodnej časti menu správcu.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu. You can also choose to always hide menu items for all or some user roles.
sk: Presuňte položky menu na požadované miesto. Voliteľne zmeňte názvy položiek ponuky doplnkov(pluginov)/tém tretích strán alebo skryte niektoré položky, kým ich neprepnete kliknutím na „Zobraziť všetko“ v spodnej časti ponuky správcu. Môžete sa tiež rozhodnúť vždy skryť položky ponuky pre všetky alebo niektoré roly používateľov.

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate %s
sk: Duplikovať %s

en: Duplicate this as draft
sk: Duplikovať toto ako koncept

en: Easily customize the design of the login page.
sk: Jednoducho prispôsobte dizajn prihlasovacej stránky.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
sk: Jednoducho upravte a overte svoj <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> obsah.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
sk: Jednoducho upravujte a overujte obsah súboru <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
sk: Získajte v jednom plugine funkcie a vylepšenia, pre ktoré zvyčajne používate viacero pluginov.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
sk: Jednoducho vložte &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; a &lt;stlye&gt; značky, Google Analytics, Správca značiek, AdSense, kód konverzie a optimalizácie reklám, pixely pre Facebook, TikTok a Twitter / X atď.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
sk: Ľahko nahraďte akýkoľvek typ mediálneho súboru novým, pričom si zachováte existujúce ID média, dátum zverejnenia a názov súboru. Žiadne existujúce odkazy sa teda neprerušia.

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit %s
sk: Upraviť %s

en: Edit CSS / SCSS Snippet
sk: Upraviť úryvok CSS/SCSS

en: Edit Code Snippet
sk: Upraviť úryvok kódu

en: Edit Field Group
sk: Upraviť skupinu polí

en: Edit HTML Snippet
sk: Upraviť úryvok HTML

en: Edit JS Snippet
sk: Upraviť úryvok JS

en: Edit Options Page
sk: Upraviť stránku možností

en: Edit PHP Snippet
sk: Upraviť úryvok PHP

en: Edit Post Type
sk: Upraviť typ príspevku

en: Edit Taxonomy
sk: Upraviť taxonómiu (rozdeľovanie)

en: Edit screen
sk: Upraviť duplikovaný obsah

en: Edit screen publish section
sk: Upraviť sekciu publikovania

en: Email Address Obfuscator
sk: Zahmlenie emailovej adresy botov

en: Email Delivery
sk: Doručovanie e-mailom

en: Email Delivery Log
sk: Denník doručenia e-mailu

en: Email Log
sk: E-mailový denník

en: Email address only
sk: Iba e-mailová adresa

en: Email delivery log entry with the ID %s was successfully deleted.
sk: Záznam denníka o doručení e-mailu s ID %s bol úspešne odstránený.

en: Email was sent. This page will reload now...
sk: Email bol odoslaný. Táto stránka sa teraz znova načíta...

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable Dashboard Columns Settings
sk: Povoliť nastavenia stĺpcov informačného panela

en: Enable access for the following, authenticated user role(s):
sk: Povoliť prístup pre nasledujúce overené používateľské roly:

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
sk: Povoliť priradenie viacerých rolí počas užívateľovho vytvorenia a úpravy účtu. To môže byť užitočné pri práci s rolami, ktoré nie sú definované v WordPress jadre, napr. z e-commerce alebo LMS pluginov.

en: Enable custom ordering of terms from various "hierarchical" taxonomies. A new "Term Order" sub-menu will appear for enabled post type(s) with at least one such taxonomies. Terms listing and checkboxes in wp-admin will automatically use the custom order.
sk: Povoliť vlastné zoradenie výrazov z rôznych „hierarchických“ taxonómií (klasifikácií, rozdeľovaní). Pre povolené typy príspevkov s aspoň jednou takouto taxonómiou sa zobrazí nová podponuka „Podmienok radenia“. Zoznam podmienok a začiarkavacie políčka vo wp-admin automaticky použijú vlastné poradie.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
sk: Povoliť vlastné usporiadanie rôznych "hierarchických" typov obsahu alebo tých, ktoré podporujú "atribúty stránky". Pre povolené typy obsahu sa zobrazí nová podponuka "Poradie". Stránka so zoznamom "Všetky {Príspevky}" pre povolené typy príspevkov v programe wp-admin automaticky použije vlastné poradie.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
sk: Povoľte režim ladenia a odošlite informácie o ladení súboru WordPress debug.log.

en: Enable except on:
sk: Povoliť okrem:

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
sk: Povoliť pridanie prihlásenia, odhlásenia a dynamického prihlásenia/odhlásenia do ľubovoľnej položky v menu.

en: Enable manual settings of dashboard columns layout in Screen Options. You can choose between 1 to 4 columns.
sk: Povoľte manuálne nastavenia rozloženia stĺpcov ovládacieho panela v možnostiach obrazovky. Môžete si vybrať medzi 1 až 4 stĺpcami.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
sk: Povoliť duplikovanie stránok, príspevkov a vlastných príspevkov jedným kliknutím. Zodpovedajúce výrazy taxonómie a meta údaje príspevkov budú tiež duplikované.

en: Enable only for:
sk: Povoliť len pre:

en: Enable only on:
sk: Povoliť iba na:

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
sk: Povoliť stránkam, príspevkom a/alebo vlastným typom príspevkov trvalé odkazy, ktoré odkazujú na externé adresy URL. Pre zvýšenie bezpečnosti a výhody SEO bude pridaný aj atribút rel="noopener noreferrer nofollow". Kompatibilné s odkazmi pridanými pomocou pluginu <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.

en: Enable public preview for draft posts from some or all public post types. You can find the public preview link in the list view post action row and edit screen Publish section.
sk: Povoliť verejnú ukážku pre koncepty príspevkov z niektorých alebo všetkých typov verejných príspevkov. Odkaz na verejnú ukážku nájdete v riadku akcie v zobrazení zoznamu a na obrazovke úprav v časti Publikovať.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
sk: Povoliť nahrávanie <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> súborov do knižnice multimédií. Môžete previesť svoje existujúce súbory PNG, JPG a GIF pomocou nástroja, ako je <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enable usage of any image from WordPress Media Library as user avatars.
sk: Povoliť použitie ľubovoľného obrázka z knižnice médií WordPress ako používateľského avatara.

en: Enhance List Tables
sk: Vylepšiť zoznam tabuliek

en: Enhancements
sk: Vylepšenia (ASE)

en: Enter keyword
sk: Zadajte kľúčové slovo

en: Enter one IPv4 address per line
sk: Zadajte jednu adresu IPv4 na riadok

en: Entire site
sk: Celá stránka

en: Error
sk: Chyba

en: Error:
sk: Chyba:

en: Everywhere
sk: Všade

en: Everywhere / set in code
sk: Všade / nastavené v kóde

en: Excerpt
sk: Úryvok

en: Execute now
sk: Vykonať teraz

en: Execution priority / order
sk: Prednosť vyhotovenia / poradie

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Export ASE Settings
sk: Exportovať nastavenia ASE

en: Export ASE module settings as a JSON file to easily import into another site.
sk: Exportujte nastavenia modulu ASE ako súbor JSON, aby ste ich mohli jednoducho importovať na inú stránku.

en: Export Settings
sk: Nastavenia exportu

en: Export | Import
sk: Exportovanie | Importovanie

en: External Permalinks
sk: Externé trvalé odkazy (permalinky)

en: Extra
sk: Extra (naviac)

en: Failed
sk: Neúspešné

en: Failed Login Attempts Log
sk: Denník neúspešných pokusov o prihlásenie

en: Failed login attempts:
sk: Neúspešné pokusy o prihlásenie:

en: False
sk: Nepravda (false)

en: Featured Image
sk: Odporúčaný obrázok

en: Feedback
sk: Spätná väzba

en: Field Label
sk: Označenie poľa

en: Field Name
sk: Názov poľa

en: Field Type
sk: Typ poľa

en: File / Media
sk: Súbor / Médiá

en: File / Media Type
sk: Súbor / Typ média

en: File Extension
sk: Prípona súboru

en: File Extension and Type
sk: Prípona a typ súboru

en: File Name
sk: Názov súboru

en: File Name, Prettified
sk: Názov súboru, vhodný pre vyhľadávače

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: File Type
sk: Typ súboru

en: File URL
sk: URL súboru

en: Filter Code Type
sk: Typ filtra kódu

en: First
sk: Prvé

en: Footer Text
sk: Text pätičky

en: For %s, redirect to:
sk: Pre %s, presmerovať na:

en: For multiple values, separate with <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>
sk: V prípade viacerých hodnôt oddeľte pomocou <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>

en: For the admin bar logo, link back to the dashboard when it is shown on the frontend
sk: Ak chcete zobraziť logo panela správcu, prepojte (linknite) ho späť na informačný panel (dashboard), keď sa zobrazí na frontende

en: Force all links in admin pages to open in new browser tab via target="_blank" attribute.
sk: Vynútiť otváranie všetkých odkazov na stránkach správcu (v admin móde) na novej karte prehliadača prostredníctvom atribútu target="_blank".

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
sk: Vynútiť otvorenie všetkých odkazov na externé stránky v obsahu príspevku, kde sa používa hák (hook) na <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> na novej karte prehliadača prostredníctvom atribútu target="_blank". Pre zvýšenie bezpečnosti a výhody SEO bude pridaný aj atribút rel="noopener noreferrer nofollow".

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
sk: Vynútiť použitie vyššie definovaného mena odosielateľa/e-mailu. Prepíše nastavenia nastavené inými pluginmi (doplnkami).

en: Format
sk: Formátovať

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
sk: Úplná podpora AVIF vyžaduje, aby váš server / hosting mal <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension (rozšírenie)</a> skompilované s podporou AVIF v PHP 8.1 alebo vyššiu alebo nainštalovaný <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 alebo vyšší</a>. Bez toho môžete stále nahrávať súbory AVIF, ale bez automatického generovania menších veľkostí miniatúr. Väčšina <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">moderných počítačových a mobilných prehliadačov</a> podporuje zobrazovanie súborov AVIF.

en: Function:
sk: Funkcia:

en: Gallery
sk: Galéria

en: Get ASE Pro
sk: Získať verziu ASE Pro

en: Get It Now
sk: Získať teraz

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
sk: Rozšíriť správcovské (admin) WP menu, aby ste mohli lepšie umiestniť širšie položky.

en: Gray
sk: Sivá

en: Gray Inverted
sk: Inverzná sivá

en: Green
sk: Zelená

en: Green Inverted
sk: Inverzná zelená

en: Guest
sk: Hosť

en: HTTP Code %s
sk: HTTP kód %s

en: Headers
sk: Hlavičky

en: Heading
sk: Nadpis

en: Heartbeat Control
sk: Heartbeat Control (kontrola opakovaných pulzov)

en: Height
sk: Výška

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
sk: Pomôžte ostatným predmetom ASE a mozno <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> do vášho jazyka.

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide "Remember Me" checkbox
sk: Skryť označovacie políčko „Zapamätať si ma“.

en: Hide Admin Bar
sk: Skryť panel správcu (admin bar)

en: Hide Admin Notices
sk: Skryť oznámenia správcu

en: Hide Elements
sk: Skryť prvky

en: Hide Form After Successful Submission
sk: Skryť formulár po úspešnom odoslaní

en: Hide admin bar for all or some user roles.
sk: Skryť panel správcu pre všetky alebo niektoré roly používateľa.

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
sk: Skryť panel správcu (admin bar) na frontende pre všetky alebo niektoré užívateľ role.

en: Hide language switcher
sk: Skryť prepínač jazykov

en: Hide link to homepage
sk: Skryť odkaz na domovskú stránku

en: Hide registration and password reset links
sk: Skryť odkazy na registráciu a obnovenie hesla

en: Hide the content editor
sk: Skryť editor obsahu

en: Hide until toggled
sk: Skryť, kým sa neprepne

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Hook
sk: Háčik (Hook)

en: Horizontal
sk: Horizontálne

en: How to execute
sk: Ako vykonať

en: Hyperlink
sk: Hypertextové prepojenie

en: I've reviewed
sk: Už som dal recenziu/hodnotenie

en: I've shared
sk: Zdieľal som

en: IP Address<br />Last Username
sk: IP Adresa<br />Posledné užívateľské meno

en: Icon: check or cross
sk: Ikona: fajočka alebo krížik

en: Icon: toggled on or off
sk: Ikona: zapnutá alebo vypnutá

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
sk: Ak je nastavené, na doručovanie vašich e-mailov sa použije nasledujúca služba/účet SMTP.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
sk: Ak je nastavené nasledujúce meno/e-mail odosielateľa prepíše predvolené hodnoty jadra WordPress, ale stále ho môžu prepísať iné pluginy (doplnky), ktoré umožňujú vlastné meno/e-mail odosielateľa, napr. pluginy formulárov.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
sk: Ak sa niečo pokazí</strong> a musíte znovu získať prístup k svojmu účtu ako administrátor, navštívte nasledujúcu URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Ak používate <strong>Ninja Firewall</strong>, zrušte začiarknutie políčka „Blokovať pokusy o získanie oprávnení správcu“ v nastaveniach Politiky brány firewallu predtým, ako sa pokúsite zobraziť ako nesprávcovský užívateľ <strong>zabráňte uzamknutiu</strong> Vášho správcovského účtu.

en: If the spinner keeps spinning, please manually reload the page to see the error that occurred during execution.
sk: Ak sa číselník (koliesko) stále točí, manuálne znova načítajte stránku, aby ste videli chybu, ktorá sa vyskytla počas vykonávania.

en: If you enable the Login Page Customizer module, the Login Form Background and Page Background elements will also be applied to the design of the password-protected pages.
sk: Ak povolíte modul Prispôsobenia prihlasovacej stránky, prvky Pozadia prihlasovacieho formulára a Pozadie stránky sa použijú aj na dizajn stránok chránených heslom.

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Height
sk: Výška obrázka

en: Image Preview Size
sk: Veľkosť ukážky obrázka

en: Image Sizes Panel
sk: Panel veľkosti obrázkov

en: Image Upload Control
sk: Ovládanie nahrávania obrázkov

en: Image Width
sk: Šírka obrázka

en: Image Width and Height
sk: Šírka a výška obrázka

en: Import ASE Settings
sk: Importovať nastavenia ASE

en: Import ASE module settings you've exported from another site as a JSON file.
sk: Importujte nastavenia modulu ASE, ktoré ste exportovali z inej stránky, ako súbor JSON.

en: Import Settings
sk: Nastavenia importu

en: Imported
sk: Importované

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
sk: Zlepšite užitočnosť stránok zoznamov pre rôzne typy príspevkov a taxonómie, médiá, komentáre a používateľov pridaním / odstránením stĺpcov a prvkov.

en: In &lt;footer&gt;
sk: V časti &lt;footer&gt;

en: In &lt;head&gt;
sk: V časti &lt;head&gt;

en: Inactive
sk: Neaktívny

en: Inline
sk: V rade

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
sk: Vložte &lt;head&gt;, &lt;body&gt; a &lt;footer&gt; kód

en: Install
sk: Inštalovať

en: Instructions
sk: Inštrukcie

en: Instructions for editors. Shown when submitting data.
sk: Pokyny pre editorov. Zobraziť sa pri odosielaní údajov.

en: Integer: 1 or 0
sk: Celé číslo: 1 alebo 0

en: Invalid username/email or incorrect password.
sk: Neplatné používateľské meno/e-mail alebo nesprávne heslo.

en: Keep as is
sk: Ponechať tak, ako to je

en: Keep the most recent
sk: Ponechajte si najnovšie

en: Last
sk: Posledné

en: Last Attempt On
sk: Posledný pokus o

en: Last Login
sk: Posledné prihlásenie

en: Last Login Column
sk: Stĺpec posledného prihlásenia

en: Last Modified
sk: Naposledy upravené

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Leave blank to skip this rule
sk: Ak chcete toto pravidlo preskočiť, ponechajte pole prázdne

en: Left Edge
sk: Ľavý okraj

en: Left Half
sk: Ľavá polovica

en: Left Side
sk: Ľavá strana

en: Light
sk: Svetlý

en: Light Blue
sk: Svetlo modrá

en: Light Gray
sk: Svetlo sivá

en: Light Green
sk: Svetlo zelená

en: Light Pink
sk: Svetlo ružová

en: Light Purple
sk: Svetlo fialová

en: Light Yellow
sk: Svetlo žltá

en: Limit Login Attempts
sk: Obmedziť pokusy o prihlásenie

en: Limit to
sk: Obmedziť na

en: Limits
sk: Limity

en: Line Break
sk: Zlom (prerušenie) riadku

en: Lines
sk: Obrázok čiar

en: Link Target
sk: Cieľ odkazu

en: Link Text
sk: Text odkazu

en: Link to preview this draft publiclly
sk: Odkaz na verejnú ukážku tohto konceptu

en: List of specific pages.
sk: Zoznam konkrétnych stránok.

en: List of taxonomies.
sk: Zoznam taxonómií (radenia).

en: List of taxonomy terms.
sk: Zoznam termínov taxonómie (radenia).

en: List of user login status.
sk: Zoznam stavu prihlásenia používateľa.

en: List view
sk: Zobrazenie zoznamu

en: List view post action row
sk: Riadok akcie po zobrazení zoznamu

en: Load External CSS <span class="faded">(Provide full URL)</span>
sk: Načítať externé CSS <span class="faded">(Poskytnite úplnú URL adresu)</span>

en: Load priority / order
sk: Priorita načítania / poradie

en: Load snippet
sk: Načítať úryvok

en: Load when
sk: Načítať keď

en: Local User Avatar
sk: Avatar lokálneho používateľa

en: Location
sk: Poloha

en: Log In/Out Menu
sk: Menu Prihlásenia/Odhlásenia

en: Log In/Out | Register
sk: Prihlásiť sa/Odhlásiť sa | Zaregistrovať sa

en: Log email deliveries for archiving or troubleshooting.
sk: Zaznamenajte doručenie e-mailov na archiváciu alebo riešenie problémov.

en: Log has been successfully cleared.
sk: Denník bol úspešne vymazaný.

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
sk: Zaznamenať, kedy sa používatelia na lokalite naposledy prihlásili, a zobrazte dátum a čas v tabuľke zoznamu používateľov.

en: Logged-in
sk: Prihlásený

en: Login Form Background
sk: Pozadie prihlasovacieho formulára

en: Login Form Position
sk: Pozícia prihlasovacieho formulára

en: Login ID Type
sk: Typ prihlasovacieho ID

en: Login Page Customizer
sk: Prispôsobovač prihlasovacej stránky

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: Logo Image
sk: Obrázok loga

en: Logo Link
sk: Odkaz na logo

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
sk: Zdá sa, že niektoré z týchto bezplatných vylepšení boli užitočné pre vašu stránku?

en: Maintenance Mode
sk: Režim údržby

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
sk: Pre túto stránku je momentálne zapnutý režim údržby.

en: Make sure the ratio between width and height matches the original ratio to prevent the image from getting distorted.
sk: Uistite sa, že pomer medzi šírkou a výškou zodpovedá pôvodnému pomeru, aby nedošlo ku skresleniu obrazu.

en: Make sure to visit one of your frontend <a href="%1$s">pages</a> or <a href="%2$s">posts</a> while logged-in, to detect elements only visible in the frontend admin bar, and return here to see them on the list above.
sk: Nezabudnite po prihlásení navštíviť jednu zo svojich <a href="%1$s">stránok</a> alebo <a href="%2$s">príspevkov</a> klientskeho rozhrania, aby ste zistili iba prvky viditeľné na paneli administrácie frontendu a vráťte sa sem, aby ste ich videli v zozname vyššie.

en: Manage Columns
sk: Spravovať stĺpce

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
sk: Spravujte súbory ads.txt a app-ads.txt

en: Manage and organize columns in the admin listing for pages, posts and custom post types.
sk: Spravujte a organizujte stĺpce v zozname správcu pre stránky, príspevky a vlastné typy príspevkov.

en: Manage robots.txt
sk: Spravovať súbor robots.txt

en: Manually (on demand)
sk: Manuálne (na požiadanie)

en: Max height:
sk: Maximálna výška:

en: Max width:
sk: Maximálna šírka:

en: Media Categories
sk: Kategórie médií

en: Media Categories Module: Tree View: Error
sk: Modul kategórií médií: Stromové zobrazenie: Chyba

en: Media Categories Module: Tree View: Error: Could not load Plugin class <strong>%s</strong>
sk: Modul kategórií médií: Stromové zobrazenie: Chyba: Nepodarilo sa načítať triedu doplnkov (pluginov) <strong>%s</strong>

en: Media Category
sk: Kategória médií

en: Media Library Infinite Scrolling
sk: Nekonečné posúvanie knižnice médií

en: Media Replacement
sk: Výmena médií

en: Medium (uncropped)
sk: Stredné (neorezané)

en: Message
sk: Správa

en: Modified
sk: Upravené

en: Modify
sk: Upraviť

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
sk: Upravte interval rozhrania WordPress Heartbeat API (“opakované pulzy” pre vykonávanie pravidelných úloh, ktoré ovplyvňujú záťaž servera na CPU) alebo ho zakážte na stránkach správcu, obrazovkách vytvárania/úprav príspevkov a/alebo na frontende. To pomôže znížiť zaťaženie procesora na serveri.

en: Multi-select?
sk: Viacnásobný výber?

en: Multiple User Roles
sk: Viacnásobné užívateľské role

en: Never
sk: Nikdy

en: Never block the following IP addresses:
sk: Nikdy neblokujte nasledujúce IP adresy:

en: New %s
sk: Nový %s

en: New Code Snippet
sk: Nový úryvok kódu

en: New Field
sk: Nové pole

en: New Field Group
sk: Nová skupina polí

en: New Options Page
sk: Nová stránka možností

en: New Post Type
sk: Nový typ príspevku

en: New Taxonomy
sk: Nová taxonómia (klasifikácia)

en: New login URL:
sk: Nová prihlasovacia URL adresa:

en: Next
sk: Ďalšie

en: No
sk: Nie

en: No %s found
sk: Nenašli sa žiadne %s

en: No %s found in Trash
sk: V koši sa nenašiel žiadny %s

en: No Code Snippets found in Trash.
sk: V koši sa nenašli žiadne úryvky kódu.

en: No Code Snippets found.
sk: Nenašli sa žiadne úryvky kódu.

en: No Custom Options Pages found
sk: Nenašli sa žiadne stránky vlastných možností

en: No Custom Options Pages found in Trash
sk: V koši sa nenašli žiadne stránky vlastných možností

en: No Custom Post Types found
sk: Nenašli sa žiadne vlastné typy príspevkov

en: No Custom Post Types found in Trash
sk: V koši sa nenašli žiadne vlastné typy príspevkov

en: No Custom Taxonomies found
sk: Nenašli sa žiadne vlastné taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania)

en: No Custom Taxonomies found in Trash
sk: V koši sa nenašli žiadne vlastné taxonómie (klasifikácie)

en: No Field Groups found
sk: Nenašli sa žiadne skupiny polí

en: No Field Groups found in Trash
sk: V koši sa nenašli žiadne skupiny polí

en: No conditions specified. <a href="#" class="csm-link-add">Click here</a> to add one.
sk: Nie sú špecifikované žiadne podmienky. <a href="#" class="csm-link-add">Kliknite sem</a> a pridajte ich.

en: No data available in table
sk: V tabuľke nie sú k dispozícii žiadne údaje

en: No matching records found
sk: Nenašli sa žiadne zodpovedajúce záznamy

en: No settings data detected.
sk: Nezistili sa žiadne údaje nastavení.

en: Non-public post types:
sk: Typy neverejných príspevkov:

en: None
sk: Žiadne

en: None (bypass filters)
sk: Žiadne (presakovanie filtrov)

en: Normal
sk: Normálne

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Nothing to import
sk: Nič na importovanie

en: Notices
sk: Oznámenia

en: Number
sk: Číslo

en: OR
sk: ALEBO

en: Obfuscate Author Slugs
sk: Zahmliť autorské slughs

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
sk: Zahmlite e-mailovú adresu, aby ste zabránili spamovým robotom v ich zbere, ale aby zostala čitateľná pre ľudských návštevníkov, ako bežná e-mailová adresa.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
sk: Zahmlite verejne odhalené adresy URL stránok autorov, ktoré zobrazujú používateľom slughs (URL vysvetľujúci jej obsah) / používateľské mená, napr.: <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, a výstup chýb 404 pre pôvodné adresy URL. Tiež zahmlieva v /wp-json/wp/v2/users/ koncové body REST API (používajú sa na výmenu dát medzi rôznymi aplikáciami).

en: On Options Pages
sk: Na stránkach možností

en: On Posts
sk: Na článkoch

en: On admin pages
sk: Na stránkach správcu

en: On line:
sk: Online:

en: On post creation and edit screens
sk: Na vytváranie príspevkov a úpravu obrazoviek

en: On the backend:
sk: Na backende:

en: On the frontend
sk: Na frontende (viditeľné pre užívateľov)

en: On the frontend:
sk: Na frontende:

en: On which part of the site?
sk: Na ktorej časti webu?

en: Once enabled, you can find the Code Snippets menu item on the admin menu.
sk: Po aktivácii nájdete položku "Úryvky kódu" v ponuke správcu (naľavo v admin menu úplne dole).

en: One (or more) of your fields had validation errors. More information is available below.
sk: V jednom (alebo viacerých) poliach sa vyskytli chyby overenia. Viac informácií je k dispozícii nižšie.

en: One <code>value : label</code> per line, or just <code>label</code>. Use <code>{empty}</code> for an empty value.
sk: Jedna <code>hodnota : štítok</code> na riadok alebo len <code>štítok</code>. Pre prázdnu hodnotu použite <code>{empty}</code>.

en: Only auto-obfuscate email addresses for site visitors, not for logged-in users.
sk: Automaticky zahmlievať e-mailové adresy iba pre návštevníkov stránok, nie pre prihlásených používateľov.

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
sk: Ups, niečo sa pokazilo</span>.<br />Dôkladne skontrolujte nastavenia a cieľovú e-mailovú adresu.

en: Open Admin Links in New Tab
sk: Otvorte odkazy správcu (admin linky) na novej karte

en: Open All External Links in New Tab
sk: Otvárať všetky externé odkazy na novej karte prehliadača

en: Optimizations
sk: Optimalizácia

en: Option Pages
sk: Stránky možností

en: Options
sk: Možnosti

en: Options Page
sk: Možnosti (nastavenia) stránky

en: Options Pages
sk: Možnosti stránky

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
sk: Alebo pomôžte zlepšíť ASE pomocou <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">poskytnutím spätnej väzby</a>.

en: Order
sk: Poradie

en: Output Format
sk: Výstupný formát

en: Override the "Repeater Row” header text. You can also dynamically populate the row label with field values. If you have a text field named “first_name”, enter {first_name} to use the field value as the row label.
sk: Prepíšte text hlavičky „Repeater Row“. Menovku riadka môžete tiež dynamicky vyplniť hodnotami poľa. Ak máte textové pole s názvom „first_name“, zadajte {first_name}, aby ste použili hodnotu poľa ako označenie riadka.

en: PHP Array
sk: PHP pole

en: Page Background
sk: Pozadie stránky

en: Page Settings
sk: Nastavenia stránky

en: Page Templates
sk: Šablóny stránok

en: Page Title <span class="faded">(shown in the browser tab)</span>
sk: Názov stránky <span class="faded">(zobrazený na karte prehliadača)</span>

en: Parent %s
sk: Rodič %s

en: Parent %s:
sk: Rodič %s:

en: Parent Code Snippet:
sk: Úryvok rodičovského kódu:

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet
sk: Chyba analýzy: chyba syntaxu, neočakávaný koniec úryvku

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
sk: Chyba analýzy: chyba syntaxu, neočakávaný koniec úryvku.

en: Password
sk: Heslo

en: Password Protection
sk: Ochrana hesla

en: Password protection is currently enabled for this site.
sk: Pre túto stránku je momentálne zapnutá ochrana heslom.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
sk: Chrániť heslom celú stránku ak chcete skryť obsah stránky z verejného prístupu a pre botov vyhľadávačov / prehliadačov. Prihlásený administrátori majú stále prístup k stránke ako obvykle.

en: Pattern
sk: Vzor

en: Perform 301 (permanent) redirect to a URL of your choice
sk: Vykonajte 301 (trvalé) presmerovanie na adresu URL podľa vášho výberu

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
sk: Vykonajte 301 (trvalé) presmerovanie na domovskú stránku pre všetky 404 (nenájdené) stránky.

en: Perform Replacement
sk: Vykonať výmenu

en: Permission denied. Please contact your site administrator to run the export process.
sk: Povolenie zamietnuté. Prosím, kontaktujte vášho správcu stránky na spustenie procesu exportu.

en: Phone
sk: Telefón

en: Pick a single <code>value</code>
sk: Vyberte jednu <code>hodnotu</code>

en: Pink
sk: Ružová

en: Pink Inverted
sk: Inverzná ružová

en: Placement
sk: Umiestnenie

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and <strong>update</strong> the snippet. If you plan on doing that later, you can <strong>deactivate</strong> the snippet for now so it will stop triggering the error.
sk: <strong>Opravte kód</strong> spôsobujúci chybu a <strong>aktualizujte</strong> úryvok kódu. Ak to plánujete urobiť neskôr, úryvok kódu môžete zatiaľ <strong>deaktivovať</strong>, aby prestal spúšťať chybu.

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and then <strong>update and activate</strong> the snippet.
sk: <strong>Opravte kód</strong> spôsobujúci chybu a potom <strong>aktualizujte a aktivujte</strong> úryvok kódu.

en: Please activate the snippet first before executing it.
sk: Pred vykonaním útržku kódu ho prosím najskôr aktivujte.

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
sk: Prosím vymažte svoju vyrovnávaciu pamäť</strong> po zapnutí alebo vypnutí režimu údržby. To zaisťuje, že návštevníci vidia buď stránku údržby alebo skutočný obsah každej stránky.

en: Please consider supporting ASE.
sk: Prosím zvážte podporu ASE.

en: Please find the relevant menu items under Settings.
sk: Príslušné položky menu nájdete v časti Nastavenia.

en: Please run the following command to make the directory writable
sk: Spustite nasledujúci príkaz, aby bolo možné do adresára zapisovať

en: Please run the following commands in order to make the directory
sk: Ak chcete vytvoriť adresár, spustite nasledujúce príkazy

en: Position
sk: Pozícia

en: Position on page
sk: Pozícia na stránke

en: Post Formats
sk: Formáty príspevkov

en: Post Type Options
sk: Možnosti typu príspevku

en: Post Types
sk: Typy príspevkov

en: Post type
sk: Typ príspevku

en: Posts
sk: Príspevky

en: Prepend your field name with the content type slug you're attaching this field group to. This makes it easier to find which field you'd like to work with later, e.g. movie_release_year.
sk: Pred názov poľa pridajte typ obsahu, ku ktorému pripájate túto skupinu polí. Uľahčí vám to nájsť oblasť, s ktorou by ste chceli neskôr pracovať, napr. movie_release_year.

en: Preserve Taxonomy Hierarchy
sk: Zachovať hierarchiu taxonómie

en: Preserve the visual hierarchy of taxonomy terms checklist in the classic editor.
sk: Zachovať vizuálnu hierarchiu kontrolného zoznamu termínov taxonómie v klasickom editore.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
sk: Zabráňte nafúknutiu databázy obmedzením počtu revízií, ktoré sa majú zachovať pre niektoré alebo všetky typy príspevkov, ktoré podporujú revízie.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
sk: Zabráňte útokom hrubou silou obmedzením počtu neúspešných pokusov o prihlásenie na jednu IP adresu.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
sk: Zabráňte spusteniu alebo načítaniu menších komponentov. Zvýšte bezpečnosť stránky, o niečo rýchlejšie sa načítajte a optimalizujte ju na prehľadávanie vyhľadávacími nástrojmi.

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Processor
sk: Procesor

en: Product Image
sk: Obrázok produktu

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
sk: Chráňte svoj web pred hrubou silou, útokmi DOS a DDOS prostredníctvom <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. A zakáže tiež spätné odkazy a pingbacky (Vďaka pingbackom a spätným odkazom zistíte, že niekto odkazuje práve na váš článok alebo stránku).

en: Public Preview
sk: Verejná ukážka

en: Public Preview for Drafts
sk: Verejná ukážka konceptov

en: Public post types:
sk: Typy verejných príspevkov:

en: Purple
sk: Fialová

en: Purple Inverted
sk: Inverzná fialová

en: Radio
sk: Prepínač (radio button)

en: Re-Index
sk: Znova indexovať

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
sk: Znova zapnite nekonečné posúvanie v zobrazení mriežky knižnice médií. Užitočné pre scrollovanie cez veľkú knižnicu médií (s veľkým množstvom súborov).

en: Redirect 404
sk: Presmerovanie 404

en: Redirect 404 to Homepage
sk: Presmerovať 404 na Domovskú stránku

en: Redirect After Login
sk: Presmerovať po prihlásení

en: Redirect After Logout
sk: Presmerovanie po odhlásení

en: Redirect default URLs to:
sk: Presmerovať predvolené adresy URL na:

en: Redirect to:
sk: Presmerovať na:

en: Redirection type
sk: Typ presmerovania

en: Registered
sk: Registrovaný

en: Registration Date Column
sk: Stĺpec dátum registrácie

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove 'Howdy'
sk: Odstrániť 'Zdravím' z pravého horného rohu pred menom

en: Remove WordPress logo/menu
sk: Odstrániť WordPress logo/menu

en: Remove comments column
sk: Odstrániť stĺpec komentárov

en: Remove comments counter/link
sk: Odstrániť počítadlo komentárov/odkaz

en: Remove customize menu
sk: Odstrániť menu prispôsobenia

en: Remove date column
sk: Odstrániť stĺpec dátumu

en: Remove extra elements listed below, which most likely come from your theme or plugins.
sk: Odstráňte ďalšie prvky uvedené nižšie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú z vašej témy alebo doplnkov.

en: Remove home icon and site name
sk: Odstrániť ikonu domovskej stránky a názov stránky

en: Remove new content menu
sk: Odstrániť nové obsahové menu

en: Remove tags column (for posts)
sk: Odstrániť stĺpec značiek (tagov) pre príspevky

en: Remove the Help tab and drawer
sk: Odstráňte záložku Pomocník a zásuvku

en: Remove updates counter/link
sk: Odstrániť počítadlo aktualizácií/odkaz

en: Remove various elements from the admin bar.
sk: Odstráňte rôzne prvky z panela správcu (admin baru).

en: Render this field with Select2
sk: Vykreslite toto pole pomocou Select2

en: Repeater
sk: Opakovač

en: Repeater Row
sk: Rad opakovača

en: Replace Media
sk: Nahradiť média

en: Reply to
sk: Odpovedať komu

en: Resend
sk: Odoslať znovu

en: Resend Now
sk: Odoslať znova teraz

en: Resend to
sk: Znova odoslať komu

en: Reset Columns
sk: Obnoviť stĺpce

en: Reset Menu
sk: Obnoviť menu

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
sk: Zmeňte veľkosť novo odovzdaných veľkých obrázkov na menší rozmer a odstráňte pôvodne nahrané súbory. BMP a netransparentné PNG sa skonvertujú na JPG a zmení sa ich veľkosť.

en: Resources: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s
sk: Zdroje: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s

en: Restrict login ID to username or email address only.
sk: Obmedziť prihlasovacie ID iba na používateľské meno alebo e-mailovú adresu.

en: Return Value
sk: Vrátiť hodnoty

en: Review
sk: Recenzia

en: Revisions Control
sk: Kontrola revízií

en: Right Edge
sk: Pravý okraj

en: Right Half
sk: Pravá polovica

en: Right Side
sk: Pravá strana

en: Row Display
sk: Zobrazenie riadkov

en: Row Label
sk: Označenie riadku

en: SE Visibility: OFF
sk: SE viditeľnosť: OFF

en: SVG Upload
sk: Nahrávanie SVG súborov

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Search %s
sk: Hľadať %s

en: Search Code Snippets
sk: Hľadať úryvky kódu

en: Search Engines Visibility Status
sk: Stav viditeľnosti pre vyhľadávače

en: Search Field Groups
sk: Skupiny vyhľadávacích polí

en: Search Options Page
sk: Hľadať stránku možností

en: Search Post Types
sk: Hľadať typy príspevkov

en: Search Taxonomies
sk: Hľadať taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania)

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
sk: Vyhľadávače sú odrádzané od indexovania tejto stránky. Kliknutím zmeníte nastavenia.

en: Search page
sk: Stránka vyhľadávania

en: Search terms
sk: Hľadané výrazy

en: Search users
sk: Vyhľadať používateľov

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Select
sk: Vybrať

en: Select Images
sk: Vyberte obrázky

en: Select New Media File
sk: Vyberte položku Nový mediálny súbor

en: Select Profile Picture
sk: Vybrať profilový obrázok

en: Select an Image
sk: Vyberte obrázok

en: Select or search
sk: Vyberte alebo vyhľadajte

en: Send Now
sk: Odoslať teraz

en: Sender
sk: Odosielateľ

en: Sending test email...
sk: Odosielam testovací email...

en: Separate URL for each role
sk: Samostatná URL adresa pre každú rolu

en: Separate with comma for multiple emails
sk: Viaceré e-mailové adresy oddeľte čiarkou

en: Set a logo for the admin area.
sk: Nastavte logo pre administrátorskú oblasť.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
sk: Po prihlásení nastavte vlastnú URL adresu presmerovania pre všetky alebo niektoré roly používateľov.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
sk: Po odhlásení nastavte vlastnú URL adresu presmerovania pre všetky alebo niektoré roly používateľa.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
sk: Nastavte vlastné meno odosielateľa a e-mail. Voliteľne použite externú službu SMTP, aby ste zabezpečili, že e-maily s upozorneniami a transakciami z vašej stránky budú doručené do priečinka doručenej pošty.

en: Set interval to once every
sk: Nastavte interval raz za každú

en: Set links to be active for a maximum of
sk: Nastavte odkazy tak, aby boli aktívne po dobu maximálne

en: Set the password:
sk: Nastaviť heslo:

en: Set width to
sk: Nastaviť šírku na

en: Settings saved.
sk: Nastavenia uložené.

en: Share about ASE on:
sk: Zdieľať plugin ASE na:

en: Shortcode
sk: Shortcode (Skrátený kód)

en: Show All
sk: Zobraziť všetko

en: Show Custom Taxonomy Filters
sk: Zobraziť vlastné filtre taxonómie (radenia)

en: Show ID column
sk: Zobraziť ID stĺpec

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
sk: Zobraziť ID v riadkoch akcií spolu s odkazmi pre Upraviť, Zobraziť atď.

en: Show Less
sk: Zobraziť menej

en: Show _MENU_ entries
sk: Zobraziť položky _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
sk: Zobraziť prispôsobiteľnú stránku údržby na frontende (viditeľnú pre návštevníkov) pri vykonávaní krátkej údržby pre vašu stránku. Prihlásený administrátori môžu stránku zobraziť stále ako obvykle.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
sk: Zobraziť ďalší filter/filtre v tabuľkách zoznamov pre hierarchické, vlastné taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania).

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
sk: Zobraziť stav panela správcu, keď sú vyhľadávače nastavené tak, aby boli odrádzané od indexovania stránky. Toto je nastavené pomocou označovacieho políčka „Viditeľnosť pre vyhľadávače“ v menu (WordPress stránky) - Nastavenia - Čítanie.

en: Show duplication link on:
sk: Zobraziť duplikovaný odkaz na:

en: Show excerpt column
sk: Zobraziť stĺpec úryvku

en: Show featured image column
sk: Zobraziť stĺpec s odporúčaným obrázkom

en: Show file size column in media library
sk: Zobraziť stĺpec veľkosti súboru v knižnici médií

en: Show last modified column
sk: Zobraziť naposledy upravený stĺpec

en: Show private fields
sk: Zobraziť súkromné ​​polia

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
sk: Zobraziť rýchle zhrnutie systému na nástenke vo widgete "Na prvý pohľad". Zahŕňa zobrazenie softvéru webového servera, verziu PHP, databázový softvér a IP adresa servera.

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address. It will also show the size of the site, database, root, wp-content, plugins, themes and upload folders.
sk: Ukážte administrátorom rýchle zhrnutie systému, na ktorom stránka beží, v miniaplikácii (vo widgete) na nástenke (dashboarde) „Na prvý pohľad“. To zahŕňa softvér webového servera, verziu PHP, databázový softvér a IP adresu servera. Zobrazí tiež veľkosť stránky, databázy, koreňového adresára,  wp-content, doplnkov (pluginov), tém a priečinkov na nahrávanie.

en: Show the values by default
sk: Štandardne zobrazovať hodnoty

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sk: Zobrazuje sa 0 až 0 z 0 záznamov

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
sk: Zobrazuje sa _START_ až _END_ záznamov _TOTAL_

en: Side
sk: Stránku

en: Single page/post/CPT
sk: Jedna stránka/príspevok/CPT (Vlastný typ príspevku)

en: Single post/page/CPT
sk: Jeden príspevok/stránka/CPT (Custom Post Type)

en: Site Icon
sk: Ikona stránky

en: Site Identity on Login Page
sk: Identita lokality na prihlasovacej stránke

en: Skipped
sk: Preskočené

en: Snippet Options
sk: Možnosti úryvku kódu

en: Snippet updated
sk: Úryvok aktualizovaný

en: Snippet was successfully executed.
sk: Snippet (úryvok kódu) bol úspešne vykonaný.

en: Something went wrong. Log was not cleared.
sk: Niečo sa pokazilo. Denník nebol vymazaný.

en: Something went wrong. Please check the latest log entry for details. This page will reload now...
sk: Niečo sa pokazilo. Podrobnosti nájdete v najnovšom zázname denníka. Táto stránka sa teraz znova načíta...

en: Something went wrong. Snippet was not successfully executed.
sk: Niečo sa pokazilo. Snippet (úryvok) nebol úspešne spustený.

en: Something went wrong. Unable to delete email delivery log entry with the ID %s.
sk: Niečo sa pokazilo. Nedá sa odstrániť záznam denníka o doručení e-mailov s ID %s.

en: Source
sk: Zdroj

en: Specify the granularity (increment or decrement) of the value.
sk: Zadajte úroveň podrobnej (zvýšenie alebo zníženie) hodnoty.

en: Stacked Steps
sk: Skladané kroky

en: Stacked Waves
sk: Skladané vlny

en: Status
sk: Stav

en: Step
sk: Krok

en: String: True or False
sk: Reťazec: Pravda alebo Nepravda

en: Stripes
sk: Obrázok s pásikmi

en: Subject
sk: Predmet

en: Submenu
sk: Podmenu

en: Submit
sk: Potvrdiť

en: Successful
sk: Úspešné

en: Support
sk: Podpora

en: Tab
sk: Karta (tab)

en: Taxonomy
sk: Taxonómia (zoradenie)

en: Taxonomy Options
sk: Možnosti taxonómie (rozdeľovania, klasifikácie)

en: Taxonomy Terms
sk: Podmienky taxonómie (klasifikácie, rozdeľovania)

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie (zoradenia)

en: Term
sk: Trvanie

en: Term IDs
sk: Stavy ID

en: Term does not exist, so cannot be deleted
sk: Termín neexistuje, preto ho nemožno odstrániť

en: Terms Order
sk: Podmienky radenia

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
sk: Testovací email bol úspešne spracovaný</span>.<br />Skontrolujte prosím cieľovú e-mailovú schránku a overte úspešné doručenie.

en: Text Area
sk: Textová oblasť

en: Text Type
sk: Typ textu

en: The %s directory could not be created
sk: Adresár %s sa nepodarilo vytvoriť

en: The %s directory is not writable, therefore the code snippet files cannot be saved.
sk: Do adresára %s sa nedá zapisovať, preto nie je možné uložiť súbory s útržkami kódu.

en: The code is active. Click to deactivate it
sk: Kód je aktívny. Kliknutím ho deaktivujete

en: The code is inactive. Click to activate it
sk: Kód je neaktívny. Kliknite pre jeho aktiváciu

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
sk: Aktuálny súbor bude nahradený nahraným/vybraným súborom (rovnakého typu) pri zachovaní aktuálneho ID, dátumu zverejnenia a názvu súboru. Žiadne existujúce odkazy sa teda neprerušia.

en: The field group with the lowest order will appear first.
sk: Ako prvá sa zobrazí skupina polí s najnižším poradím.

en: The field label that editors will see.
sk: Označenie poľa, ktoré vidia editori.

en: The field name is passed into get_cf() to retrieve values. Use only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Názov poľa sa odovzdá do get_cf() na získanie hodnôt. Používajte iba malé písmená, čísla a podtržníky.

en: The role(s) above have the <code>%s</code> capability required to view and access the menu item.
sk: Roly vyššie majú schopnosť <code>%s</code> potrebnú na zobrazenie a prístup k položke v menu.

en: The snippet has been deactivated. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, then <strong>update and activate</strong> the snippet.
sk: Úryvok kódu bol deaktivovaný. <strong>Opravte kód</strong>, ktorý spôsobuje chybu, a potom úryvok kódu<strong>aktualizujte a aktivujte</strong>.

en: The taxonomy_name or args[taxonomy_name] parameter must be included in the request.
sk: V žiadosti musí byť zahrnutý parameter taxonomy_name alebo args[taxonomy_name].

en: The text beside the checkbox
sk: Text vedľa označovacieho políčka

en: This email was sent from #linked_site_name.
sk: Tento e-mail bol odoslaný z #linked_site_name.

en: This has <strong>triggered safe mode</strong> to be enabled and all PHP snippets execution are currently stopped. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, <strong>update</strong> the snippet, and only then, <strong>activate</strong> the snippet and <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>disable safe mode</strong></a>.
sk: Toto <strong>spustilo safe mode (núdzový režim)</strong> a všetky úryvky PHP sú momentálne zastavené. <strong>Opravte kód</strong>, ktorý spôsobuje chybu, <strong>aktualizujte</strong> úryvok kódu a až potom <strong>aktivujte</strong> úryvok a <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>vypnite safe mode (núdzový režim)</strong></a>.

en: This is a multi-select field
sk: Toto je pole s viacerými možnosťami výberu

en: This is a required field
sk: Toto pole je povinné

en: This link has expired or is invalid!
sk: Platnosť tohto odkazu vypršala alebo už je odkaz neplatný!

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
sk: Na tejto stránke dnes prebieha dlhšia údržba. Vďaka za trpezlivosť.

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status fatal">fatal error</span>:
sk: Tento úryvok kódu spôsobil nasledujúcu <span class="php-error-status fatal">závažnú chybu</span>:

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status non-fatal">non-fatal error</strong>:</span>
sk: Tento úryvok kódu spôsobil nasledujúcu <span class="php-error-status non-fatal">nezávažnú chybu</strong>:</span>

en: Thumbnail (cropped)
sk: Miniatúra (thumbnail) (orezaná)

en: Tips
sk: Tipy

en: Title
sk: Názov

en: To
sk: Komu

en: To 'deactivate' a field group, change it's status to 'Draft' via Quick Edit.
sk: Ak chcete „deaktivovať“ skupinu polí, zmeňte jej stav na „Koncept“ pomocou Rýchlej úpravy.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
sk: Ak chcete vylúčiť obrázok z konverzie a zmeny veľkosti, pridajte k názvu súboru príponu '-nr', napr. bird-photo-4k-nr.jpg

en: Toggle row visibility
sk: Prepnúť viditeľnosť riadkov

en: Tools
sk: Nástroje

en: Translate
sk: Preložiť

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
sk: Zverejniť všetky typy naplánovaných príspevkov označených ako „zmeškaný plán“ pri každej návšteve stránky.

en: Triggered from:
sk: Spustené od:

en: True
sk: Pravda (true)

en: Type
sk: Typ

en: Type of page
sk: Typ stránky

en: URL / oEmbed
sk: URL adresa / oEmbed

en: Unable to delete %s
sk: Nie je možné odstrániť %s

en: Unauthorized.
sk: Neoprávnené.

en: Uncategorized
sk: Nezaradené (nekategorizované)

en: Under maintenance
sk: Prebieha údržba

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Update %s
sk: Aktualizovať %s

en: Update Options Page
sk: Aktualizovať stránku možností

en: Update Post Type
sk: Aktualizovať typ príspevku

en: Upgrade
sk: Inovovať (Upgradovať)

en: Uploaded Date
sk: Dátum nahrania (uploadnutia)

en: Uploaded Date and Time
sk: Dátum a čas nahratia (uploadnutia)

en: Uploaded Time
sk: Čas nahratia (uploadnutia)

en: Use #linked_site_name for the site name linked to the site URL
sk: Pre názov lokality prepojený s adresou URL lokality použite #linked_site_name

en: Use <strong>#page_title</strong> for the title of the page the form is displayed on.
sk: Ako názov stránky, na ktorej je zobrazený formulár, použite <strong>#page_title</strong>.

en: Use Selected Image
sk: Použite vybraný obrázok

en: Use a customizable page
sk: Použite prispôsobenú stránku

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
sk: Na zobrazenie e-mailovej adresy na frontende vašej stránky použite krátky kód (shordcode), ako sú nasledujúce príklady: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="janko@stranka.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="janko@stranka.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>

en: Use an existing page
sk: Použite existujúcu stránku

en: Use as Profile Picture
sk: Použiť ako profilový obrázok

en: Use custom order of terms on frontend query and display.
sk: Použite vlastné poradie výrazov v dopyte a zobrazení frontendu.

en: Use custom order on frontend query and display of enabled post types. You may need to manually set query order by <code>menu_order</code> in an <code>ascending</code> order.
sk: Použite vlastné poradie pri frontendovom dopyte a zobrazení povolených typov príspevkov. Možno budete musieť manuálne nastaviť poradie dopytov podľa <code>menu_order</code> v an <code>vzostupne</code> poradia.

en: Use original label
sk: Použite originálny štítok

en: Use the [post_cf_form] shortcode to display a frontend submission form.
sk: Na zobrazenie frontendového formulára na odoslanie použite krátky kód [post_cf_form].

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
sk: Pomocou ikony a URL adresy stránky nahraďte predvolené logo WordPress odkazom na wordpress.org na prihlasovacej stránke. Prejdite do <a href="%1$s">Všeobecných nastavení</a> alebo <a href="%2$s">Prispôsobení</a> a nastavte alebo zmeňte ikonu svojej stránky.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user role(s).
sk: Užitočné, keď potrebujete upraviť oblasť správcu (admina) iba pre určité roly používateľa.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user(s).
sk: Užitočné, keď potrebujete upraviť oblasť správcu iba pre určitých používateľov.

en: User
sk: Používateľ

en: User Roles
sk: Používateľské role

en: User role
sk: Rola používateľa

en: Username
sk: Užívateľské meno

en: Username only
sk: Iba používateľské meno

en: Utilities
sk: Pomocné nástroje

en: Validate with:
sk: Overiť pomocou:

en: Validation
sk: Validácia

en: Value
sk: Hodnota

en: Values
sk: Hodnoty

en: Various Admin UI Enhancements
sk: Rôzne vylepšenia administračného rozhrania

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
sk: Rôzne, menšie vylepšenia pre odlišné časti administračného rozhrania.

en: Vertical
sk: Vertikálne

en: Via a secure URL
sk: Prostredníctvom zabezpečenej URL adresy

en: View
sk: Zobraziť

en: View Admin as Role
sk: Zobraziť správcu ako rolu

en: View Code Snippet
sk: Zobraziť úryvok kódu

en: View Content
sk: Zobraziť obsah

en: View Field Group
sk: Zobraziť skupinu polí

en: View Options Page
sk: Zobraziť stránku možností

en: View Post Type
sk: Zobraziť typ príspevku

en: View Taxonomy
sk: Zobraziť taxonómiu (klasifikáciu, rozdeľovanie)

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
sk: Zobraziť administrátorské stránky a stránku (prihlásený) ako jednu z neadministrátorských užívateľských rolí.

en: View documentation
sk: Pozrite si dokumentáciu

en: Visit the homepage
sk: Navštívte domovskú stránku

en: WYSIWYG Editor
sk: WYSIWYG editor

en: We'll be back soon.
sk: Čoskoro sa vrátime.

en: WebP quality:
sk: Kvalita WebP obrázkov:

en: Welcome to WordPress
sk: Vitajte na WordPresse

en: When
sk: Kedy

en: Where to execute / insert
sk: Kde vykonať / vložiť

en: Wider Admin Menu
sk: Širšie správcovské (admin) menu

en: Width
sk: Šírka

en: Will use the site icon set in Settings >> General.
sk: Použije sa ikona stránky nastavená v časti Nastavenia >> Všeobecné.

en: Write a quick, 5-star review for ASE
sk: Napíšte rýchlu, 5-hviezdičkovú recenziu pre ASE

en: Yellow
sk: Žltá

en: Yellow Inverted
sk: Inverzná žltá

en: Yes
sk: Áno

en: You can also append <strong>?bypass=%1$s</strong> in the URL to bypass the password entry form. e.g. %2$s/?bypass=%3$s. This can be useful when you need to quickly share a dev site with another person, e.g. a client.
sk: Môžete tiež pridať <strong>?bypass=%1$s</strong> k URL adrese, aby ste obišli formulár na zadanie hesla. napr. %2$s/?bypass=%3$s. To môže byť užitočné, keď potrebujete rýchlo zdieľať vývojársku stránku s inou osobou, napr. klientom alebo podporou.

en: You can also paste an image URL hosted on another site.
sk: Môžete prilepiť aj URL adresu obrázka hosťovanú na inej lokalite (stránke).

en: You can resend the following message to the same destination or to a different one.
sk: Nasledujúcu správu môžete znova odoslať na rovnaké alebo iné miesto určenia.

en: Your IP address is %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>
sk: Vaša IP adresa je %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>

[ctx: add new]
en: Add Code Snippet
sk: Pridať úryvok kódu

[ctx: add new on admin bar]
en: Code Snippet
sk: Úryvok kódu

[ctx: admin menu]
en: Code Snippets
sk: Úryvky kódu

en: and
sk: a

en: at
sk: pri

en: between
sk: medzi

en: contains
sk: obsahuje

en: days for:
sk: dni pre:

en: decimal points
sk: desatinné miesta

en: default
sk: predvolené

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: e.g. 202.73.201.157
sk: napr. 202.73.201.157

en: e.g. F j, Y - H:i:s
sk: napr. F j, Y - H:i:s

en: e.g. backend
sk: napr. backend

en: e.g. https://www.example.com/custom-login-style.css
sk: napr.. https://www.example.com/custom-login-style.css

en: e.g. maintenance
sk: napr. údržbu

en: e.g. my-account
sk: napr. môj účet

en: earlier than
sk: skôr ako

en: equals
sk: rovná sa

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
sk: neúspešné pokusy o prihlásenie povolené pred 15 minútovým vymknutím

en: for:
sk: pre:

en: frontend (conditional)
sk: frontend (podmienené)

en: greater than
sk: väčší ako

en: is
sk: je

en: is / one of
sk: je / jeden z

en: is not
sk: nie je

en: is not / not any of
sk: nie je / nie je žiadny z

en: later than
sk: neskôr ako

en: less than
sk: menší ako

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
sk: vymknutie/-a zablokuje ďalšie pokusy o prehlásenie na 24 hodín

en: log entries and delete older ones.
sk: zaznamenávať záznamy a mazať staršie.

en: or
sk: alebo

en: pixels
sk: pixelov

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
sk: pixels <span class="faded">(Predvolene je 1920 pixelov)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
sk: pixels. <span class="faded">(Predvolene je 1920 pixelov)</span>

[ctx: post type general name]
en: Code Snippets
sk: Úryvky kódu

[ctx: post type singular name]
en: Code Snippet
sk: Úryvok kódu

en: revisions for:
sk: revízia pre:

en: with AVIF support
sk: s podporou obrázkov vo forme AVIF

en: without AVIF support
sk: bez podpory obrázkov vo forme AVIF
