Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (325 entries)

en: (Default is 'secret')
tr: (Varsayılan 'gizli' dir)

en: (Default is 160px)
tr: (Varsayılan 160px'dir)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (TOPLAM _MAX_ girişten filtrelendi)

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 120 seconds
tr: 120 saniye

en: 15 seconds
tr: 15 saniye

en: 2 minutes
tr: 2 dakika

en: 3 minutes
tr: 3 dakika

en: 30 seconds
tr: 30 saniye

en: 45 seconds
tr: 45 saniye

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 60 seconds
tr: 60 saniye

en: 90 seconds
tr: 90 saniye

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
tr: Yeni giriş URL'si:

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 1 dakikadır)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 15 saniyedir)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sunucu</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Şifre</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Güvenlik</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Test e-postası gönder</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen e-postası</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen adı</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Kullanıcı adı</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;body&gt; kısmından sonra eklenmesi gereken kodun önceliği</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;head&gt; kısmından önce eklenmesi gereken kodun önceliği</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;/body&gt; kısmından önce eklenmesi gereken kodun önceliği</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
tr: <strong>Hata:</strong> Geçersiz e-posta veya yanlış şifre.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
tr: <strong>Reklamlarınızın ads.txt içeriği:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
tr: <strong>Uygulama-ads.txt içeriğiniz:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
tr: ASE Pro YIL SONU SATIŞI! %20 İNDİRİM. Ömür Boyu Anlaşma (LTD) mevcut.

en: AVIF Support Status
tr: AVIF Destek Durumu

en: AVIF Upload
tr: AVIF Yükleme

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add Your Review
tr: Değerlendirmenizi Ekleyin

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
tr: Bazı veya tüm genel gönderi türlerinin tekil görünümünde özel &lt;body&gt; sınıf(lar)ı ekleyin. <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Özel Gövde Sınıfı eklentisi</a> kullanılarak zaten eklenmiş sınıflarla uyumludur.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm yönetici sayfalarında özel CSS ekleyin.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm ön uç sayfalarında özel CSS ekleyin.

en: Admin Interface
tr: Yönetici Arayüzü

en: Admin Menu Organizer
tr: Admin menü düzenleyici

en: Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimleri

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
tr: Yönetici ve Site Geliştirmeleri (ASE)

en: After duplication, redirect to:
tr: Çoğaltmadan sonra yönlendir:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
tr: Yukarıdaki ayarları kaydettikten sonra, her şeyin aşağıda düzgün yapılandırıldığını kontrol edin.

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
tr: Özel Gezinme Menüsü Öğelerinin Yeni Sekmede Açılmasına İzin Ver

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: Özel gezinme menüsü öğelerinin, target="_blank" niteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılmasına izin verin. Güvenlik ve SEO faydaları için rel="noopener noreferrer nofollow" niteliği de eklenecektir.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
tr: Bazı veya tüm kullanıcı rollerinin SVG dosyalarını yüklemesine izin verin, bu dosyalar daha sonra güvenliği sağlamak için temizlenecektir.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
tr: Seçilen gönderi türleri için ön uç blok stillerini / CSS dosyalarını da devre dışı bırakın.

en: Attempts<br />Lockouts
tr: Denemeler<br />Kilitlemeler

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
tr: Kaçırılan Program ile Gönderileri Otomatik Yayınla

en: Background
tr: Arka Plan

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
tr: SSL sertifikasının doğrulamasını atla. Bu, e-postaların internet üzerinden teslim edilmesi durumunda güvensiz olacaktır, ancak belirli yerel ve/veya konteynerleştirilmiş WordPress senaryolarında yardımcı olabilir.

en: Change Login URL
tr: Varsayılan metin: <em>Sürüm %s</em>

en: Clean Up Admin Bar
tr: Yönetici Çubuğunu Temizle

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
tr: Yönetici sayfalarını, bildirimleri yönetici çubuğu aracılığıyla kolayca erişilebilen ayrı bir panele taşıyarak temizleyin.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
tr: Bazı veya tüm widget'ları tamamen devre dışı bırakarak kontrol panelini temizleyin ve hızlandırın. Devre dışı bırakılan widget'lar herhangi bir varlık yüklemeyecek ve Ekran Seçenekleri altında görünmeyecektir.

en: Click to view hidden admin notices
tr: Gizli yönetici bildirimlerini görüntülemek için tıklayın

en: Collapse
tr: Daralt

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
tr: Temel, tema ve eklenti güncellemelerini ve otomatik güncellemeleri tamamen devre dışı bırakın. Güncelleme kontrollerini, bildirimlerini ve e-postalarını da devre dışı bırakacaktır.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Content Duplication
tr: İçerik Çoğaltma

en: Content Management
tr: İçerik Yönetimi

en: Content Order
tr: İçerik Sırası

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
tr: Şu anda YIL SONU SATIŞINDAYIZ. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">%20 indirim</a>.

en: Curves
tr: Eğriler

en: Custom Admin CSS
tr: Özel Yönetici CSS

en: Custom Admin Footer Text
tr: Yüklenmiş Eklentiler listesinin en üstünde aktif / etkinleştirilmiş eklentileri gösterin. Test veya geliştirme amaçları için sitenizde birçok devre dışı bırakılmış eklenti olduğunda faydalıdır.

en: Custom Body Class
tr: Özel Gövde Sınıfı

en: Custom Code
tr: Özel Kod

en: Custom Frontend CSS
tr: Özel Ön Uç CSS

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
tr: Admin menüsünün sırasını özelleştirin ve isteğe bağlı olarak menü öğesinin başlığını değiştirin veya bazı öğeleri gizleyin.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
tr: Özel Yönetici Alt Bilgi Metni

en: DUPLICATE
tr: YİNELE

en: Default is %s
tr: Varsayılan %s'dir

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha büyük bir sayı kodu &lt;/body&gt; kısmına daha yakın yerleştirir.

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha büyük bir sayı kodu &lt;head&gt; kısmına daha yakın yerleştirir.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
tr: Varsayılan 10'dur. Daha küçük bir sayı kodu &lt;body&gt; kısmına daha yakın yerleştirir.

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
tr: Sol Taraf

en: Default text is: <em>Version %s</em>
tr: Sağ Taraf

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre Dışı Bırak

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
tr: <strong>blok tabanlı widget ayarları ekranını</strong> devre dışı bırakın. Klasik (blok olmayan) bir tema kullanırken klasik widget ayarları ekranını geri getirir. Bu, blok temaları üzerinde hiçbir etki yaratmaz.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
tr: Yönetici ve ön uçta <strong>sayfalar, gönderiler ve özel gönderi türleri için emoji desteğini devre dışı bırakın</strong>. Destek, esasen yerel desteği olmayan eski tarayıcılar için faydalıdır. Artık farklı işletim sistemleri ve cihazlar arasında çoğu modern tarayıcı yerel desteğe sahiptir.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
tr: Siteniz modern tema ve eklentiler kullanıyorsa artık gerekli olmaması gereken <strong>jQuery Migrate</strong> betiğini ön yüzünde devre dışı bırakın.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
tr: WordPress v5.5'ten beri yerel olarak eklenen <strong>görüntülerin tembel yüklemesini</strong> devre dışı bırakın.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
tr: Başlıkta referans verilen statik kaynak URL'lerinde <strong>sürüm numarasını</strong> devre dışı bırakın; bu, WordPress sürüm numarasını ifşa edebilir. Eski sürümler, yamanmamış güvenlik açıkları içerebilir. Bu, sayfaların giriş yapmamış görünümüne uygulanır. Bu, statik varlıkların önbelleklenebilirliğini artıracaktır, ancak istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

en: Disable All Updates
tr: Tüm Güncellemeleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Comments
tr: Yorumları Devre Dışı Bırak

en: Disable Components
tr: Bileşenleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Dashboard Widgets
tr: Kontrol Paneli Widget'larını Devre Dışı Bırak

en: Disable Feeds
tr: Beslemeleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Gutenberg
tr: Gutenberg'i Devre Dışı Bırak

en: Disable REST API
tr: REST API'yi Devre Dışı Bırak

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
tr: Kimlik doğrulaması yapılmamış kullanıcılar için REST API erişimini devre dışı bırakın ve &lt;head&gt;, HTTP başlıkları ve WP RSD uç noktasından URL izlerini kaldırın.

en: Disable Smaller Components
tr: Küçük Bileşenleri Devre Dışı Bırakın

en: Disable XML-RPC
tr: XML-RPC'yi devre dışı bırak

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
tr: Tüm RSS, Atom ve RDF beslemelerini devre dışı bırakın. Bu, gönderiler, kategoriler, etiketler, yorumlar, yazarlar ve arama için beslemeleri içerir. Ayrıca &lt;head&gt; kısmından besleme URL'lerinin izlerini kaldırır.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
tr: Bazı veya tüm genel gönderi türleri için yorumları devre dışı bırakın. Devre dışı bırakıldığında, mevcut yorumlar da ön uçta gizlenecektir.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
tr: Halka açık site ziyaretçileri için ön uçta <strong>Dashicons CSS ve JS dosyalarının yüklenmesini devre dışı bırakın</strong>. Bu, Dashicons'a bağımlı olan özel formların, özel giriş formları da dahil olmak üzere, düzenini veya tasarımını bozabilir. Devre dışı bıraktıktan sonra bu formları kontrol ettiğinizden emin olun.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: RSS beslemesindeki <strong>&lt;generator&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın &lt;channel&gt;, bu WordPress sürüm numarasını ifşa eder. Eski sürümler, yamanmamış güvenlik açıkları içerebilir.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
tr: Başlıkta <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. Eğer siteniz pingback veya uzaktan (XML-RPC) istemci kullanmıyorsa, buna ihtiyaç yoktur.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
tr: Başlıkta <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. WLW uygulaması 2017'de durdurulmuştur.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: Başlıkta <strong>üretici &lt;meta&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın; bu, WordPress sürüm numarasını ifşa eder. Eski sürümler, yamanmamış güvenlik açıkları içerebilir.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
tr:  <strong>Eklenti ve tema editörünü</strong> devre dışı bırakın.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
tr:  <strong>Eklenti ve tema editörünü</strong> devre dışı bırakın. <span class="warning-text">Bu sitedeki wp-config.php dosyası yazılabilir değil ve <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> sabiti zaten orada tanımlanmış. Bu ayarı işlevsel hale getirmek için yazılabilir hale getirmeniz veya orada <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> değerini manuel olarak değiştirmeniz gerekiyor.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
tr: Bazı veya tüm uygun gönderi türleri için Gutenberg blok editörünü devre dışı bırakın.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
tr: Başlıkta <strong>WordPress kısa bağlantı &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. Arama motorları tarafından göz ardı edilir ve minimal pratik kullanım durumu vardır. Genellikle, kısa bağlantılarda güzel isimler ve bağlantının sosyal medyada paylaşılması sırasında tıklamaların takibi için tercih edilen özel bir kısa bağlantı eklentisi veya hizmeti vardır.

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Display Active Plugins First
tr: Etiketler sütununu kaldır (gönderiler için)

en: Display System Summary
tr: Sistem Özeti Göster

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
tr: Medya kütüphanesinde bir resmi görüntülerken mevcut tüm boyutları gösteren ve bunlara bağlantı veren bir panel gösterin. Özellikle belirli bir resim boyutunun URL'sini hızlıca almak için faydalıdır.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
tr: Önce Aktif Eklentileri Göster

en: Display the registration date and time in the users list table.
tr: Kullanıcılar listesi tablosunda kayıt tarihini ve saatini gösterin.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
tr: Daha fazlasını yapın <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a> ile. Ömür boyu anlaşma (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">mevcut</a>.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
tr: Menü öğelerini istenen konuma sürükleyip bırakın. İsteğe bağlı olarak, üçüncü taraf eklenti/temanın menü öğesi başlıklarını değiştirin veya bazı öğeleri admin menüsünün altındaki "Tümünü Göster" seçeneğine tıklayarak açılana kadar gizleyin.

en: Duplicate
tr: Yinelenen

en: Duplicate %s
tr: Yinelenen %s

en: Duplicate this as draft
tr: Bunu taslak olarak yineler

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
tr: Kolayca <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> ve <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> içeriğinizi düzenleyin ve doğrulayın.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
tr: Kolayca <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> içeriğinizi düzenleyin ve doğrulayın.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
tr: Genellikle birden fazla eklenti gerektiren geliştirmeleri ve özellikleri kolayca etkinleştirin.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
tr: Kolayca &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; ve &lt;style&gt; etiketlerini, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Reklam Dönüşümü ve Optimize kodunu, Facebook, TikTok ve Twitter piksellerini vb. ekleyin.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
tr: Mevcut medya kimliğini, yayın tarihini ve dosya adını koruyarak herhangi bir medya dosyasını kolayca yeni bir dosya ile değiştirebilirsiniz. Böylece mevcut bağlantılar bozulmaz.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit screen
tr: Düzenleme ekranı

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address Obfuscator
tr: E-posta Adresi Gizleyici

en: Email Delivery
tr: E-posta Teslimatı

en: Email address only
tr: Sadece e-posta adresi

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
tr: Kullanıcı hesapları oluşturma ve düzenleme sırasında birden fazla rol atamasını etkinleştirin. Bu, WordPress çekirdeğinde tanımlanmamış rollerle çalışırken, örneğin e-ticaret veya LMS eklentilerinden faydalı olabilir.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
tr: Çeşitli "hiyerarşik" içerik türlerinin veya "sayfa özellikleri" destekleyenlerin özel sıralamasını etkinleştirin. Etkinleştirilen içerik türleri için yeni bir 'Sıra' alt menüsü görünecektir. wp-admin'deki etkinleştirilen gönderi türleri için "Tüm {Gönderiler}" liste sayfası otomatik olarak özel sıralamayı kullanacaktır.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
tr: Hata ayıklama modunu etkinleştir ve hata ayıklama bilgilerini WordPress debug.log dosyasına yazdır.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
tr: Herhangi bir menüye eklemek için giriş, çıkış ve dinamik giriş/çıkış menü öğesini etkinleştirin.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
tr: Sayfaların, gönderilerin ve özel gönderilerin tek tıklamayla çoğaltılmasını etkinleştirin. İlgili taksonomi terimleri ve gönderi meta verileri de çoğaltılacaktır.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
tr: Sayfaların, gönderilerin ve/veya özel gönderi türlerinin dış URL'lere işaret eden kalıcı bağlantılara sahip olmasına izin verin. Güvenlik ve SEO faydaları için rel="noopener noreferrer nofollow" niteliği de eklenecektir. <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Sayfa Bağlantıları</a> kullanılarak eklenen bağlantılarla uyumludur.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
tr: Medya Kütüphanesinde <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> dosyalarının yüklenmesini etkinleştirin. Mevcut PNG, JPG ve GIF dosyalarınızı <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a> gibi bir araç kullanarak dönüştürebilirsiniz.

en: Enhance List Tables
tr: Yönetici menüsünün sırasını özelleştirin ve isteğe bağlı olarak menü öğesi başlığını değiştirin veya bazı öğeleri gizleyin.

en: Enhancements
tr: İyileştirmeler

en: Error:
tr: Hata:

en: Excerpt
tr: Alıntı

en: Expand
tr: Genişlet

en: External Permalinks
tr: Dış Kalıcı Bağlantılar

en: Failed Login Attempts Log
tr: Başarısız Giriş Denemeleri Kaydı

en: Failed login attempts:
tr: Başarısız giriş denemeleri:

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Resim

en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

en: First
tr: İlk

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: Gönderi içeriğindeki dış site bağlantılarının, <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> kancası kullanıldığında, target="_blank" niteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılmasını zorlayın. Güvenlik ve SEO faydaları için rel="noopener noreferrer nofollow" niteliği de eklenecektir.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
tr: Yukarıda tanımlanan gönderici adı/e-posta adresinin kullanımını zorla. Diğer eklentiler tarafından ayarlananları geçersiz kılacaktır.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
tr: Tam AVIF desteği, sunucunuzun / barındırma hizmetinizin <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD uzantısı</a>nın PHP 8.1 veya daha büyük sürümünde AVIF desteği ile derlenmiş olmasını veya <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 veya daha büyük</a> sürümünün kurulu olmasını gerektirir. Her iki durumda da, AVIF dosyalarını yüklemeye devam edebilirsiniz ancak daha küçük küçük resim boyutlarının otomatik olarak oluşturulması olmadan. Çoğu <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern masaüstü ve mobil tarayıcı</a> AVIF dosyalarının görüntülenmesini desteklemektedir.

en: Get ASE Pro
tr: ASE Pro'yu Al

en: Get It Now
tr: Şimdi Al

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
tr: Yönetici menüsüne daha geniş öğeleri daha iyi karşılayacak şekilde daha fazla alan verin.

en: Heading
tr: Başlık

en: Heartbeat Control
tr: Kalp Atışı Kontrolü

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
tr: Diğerlerinin ASE'yi keşfetmesine yardımcı olun ve belki de <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">dilinizde çeviri</a> yapın.

en: Hide Admin Bar
tr: Yönetici Çubuğunu Gizle

en: Hide Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimlerini Gizle

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
tr: Yönetici çubuğunu ön uçta tüm veya bazı kullanıcı rolleri için gizle.

en: Hide until toggled
tr: Açılana kadar gizle

en: I've reviewed
tr: İnceledim

en: I've shared
tr: Paylaştım

en: IP Address<br />Last Username
tr: IP Adresi<br />Son Kullanıcı Adı

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
tr: Ayarlandığında, aşağıdaki SMTP hizmeti/hesabı e-postalarınızı göndermek için kullanılacaktır.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
tr: Ayarlandığında, aşağıdaki gönderen adı/e-posta adresi WordPress çekirdek varsayımlarını geçersiz kılar, ancak özel gönderen adı/e-posta adresi etkinleştiren diğer eklentiler tarafından hala geçersiz kılınabilir, örneğin form eklentileri.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
tr: Bir şeyler ters giderse</strong> ve bir yönetici olarak hesabınıza erişimi yeniden kazanmanız gerekirse, lütfen şu URL'yi ziyaret edin: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Eğer <strong>Ninja Firewall</strong> kullanıyorsanız, lütfen "Yönetici ayrıcalıklarını elde etme girişimlerini engelle" seçeneğini devre dışı bırakın ve bir yönetici olmayan kullanıcı rolü olarak görüntülemeye çalışmadan önce Firewall Politikaları ayarlarında <strong>yönetici hesabınızdan kilitlenmeyi önlemek için</strong>.

en: Image Sizes Panel
tr: Resim Boyutları Paneli

en: Image Upload Control
tr: Resim Yükleme Kontrolü

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
tr: Liste Tablolarını Geliştirin

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
tr:  &lt;head&gt;, &lt;body&gt; ve &lt;footer&gt; Kodu Ekleyin

en: Invalid username/email or incorrect password.
tr: Geçersiz kullanıcı adı/e-posta veya yanlış şifre.

en: Keep as is
tr: Olduğu gibi tut

en: Last
tr: Son

en: Last Attempt On
tr: Son Deneme Tarihi

en: Last Login
tr: Son Giriş

en: Last Login Column
tr: Son Giriş Sütunu

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: Left Side
tr: Bu ASE ayarları sayfası dışındaki wp-admin sayfalarının alt kısmında gördüğünüz metni özelleştirin.

en: Limit Login Attempts
tr: Giriş Denemelerini Sınırla

en: Limit to
tr: Sınırlı

en: Lines
tr: Çizgiler

en: List view
tr: Liste görünümü

en: Log In/Out Menu
tr: Giriş/Çıkış Menüsü

en: Log In/Out | Register
tr: Giriş/Çıkış | Kayıt Ol

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
tr: Siteye giriş yapan kullanıcıların en son ne zaman giriş yaptığını kaydedin ve kullanıcılar listesi tablosunda tarih ve saati gösterin.

en: Login ID Type
tr: <div class="asenha-warning">Bu özellik <strong>sadece varsayılan WordPress giriş sayfası için çalışır</strong>. Manuel olarak bir sayfa oluşturucu veya başka bir eklenti ile oluşturduğunuz özel giriş sayfasını desteklemez.<br /><br />Ayrıca <strong>iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yöntemleriyle henüz uyumlu değildir</strong>. Eğer bir 2FA eklentisi kullanıyorsanız, lütfen o eklentide yer alan giriş URL'sini değiştirme özelliğini kullanın veya onunla uyumlu başka bir eklenti kullanın.<br /><br />Ve elbette, güvenliği artırmak için lütfen özel giriş slug'ı için <strong>'giriş'</strong> dışında bir şey kullanın.</div>

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
tr: Görünüşe göre bu ücretsiz iyileştirmeler siteniz için faydalı oldu mu?

en: Maintenance Mode
tr: Bakım Modu

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
tr: Bakım modu şu anda bu site için etkin.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
tr: ads.txt ve app-ads.txt Yönet

en: Manage robots.txt
tr: robots.txt Yönet

en: Max height:
tr: Maksimum yükseklik:

en: Max width:
tr: Maksimum genişlik:

en: Media Library Infinite Scrolling
tr: Medya Kütüphanesi Sonsuz Kaydırma

en: Media Replacement
tr: Medya Değiştirme

en: Modify
tr: Değiştir

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
tr: WordPress kalp atışı API'sinin aralığını değiştirin veya yönetici sayfalarında, gönderi oluşturma/düzenleme ekranlarında ve/veya ön uçta devre dışı bırakın. Bu, sunucudaki CPU yükünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

en: Multiple User Roles
tr: Birden Fazla Kullanıcı Rolü

en: Never
tr: Asla

en: New login URL:
tr: Giriş URL'sini Değiştir

en: Next
tr: Sonraki

en: No data available in table
tr: Tabloda veri yok

en: No matching records found
tr: Eşleşen kayıt bulunamadı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Obfuscate Author Slugs
tr: Yazar Slug'larını Gizle

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
tr: Spam botlarının e-posta adreslerini toplamasını önlemek için e-posta adresini gizleyin, ancak insan ziyaretçiler için normal bir e-posta adresi gibi okunabilir hale getirin.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
tr: Kullanıcı slug'larını / kullanıcı adlarını gösteren kamuya açık yazar sayfası URL'lerini gizleyin, örneğin <em>sitename.com/author/username1/</em> adresini <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> olarak değiştirin ve orijinal URL'ler için 404 hataları verin. Ayrıca /wp-json/wp/v2/users/ REST API uç noktasında da gizler.

en: On admin pages
tr: Yönetici sayfalarında

en: On post creation and edit screens
tr: Gönderi oluşturma ve düzenleme ekranlarında

en: On the frontend
tr: Ön uçta

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
tr: Aman Tanrım, bir şeyler ters gitti</span>.<br />Lütfen ayarlarınızı ve hedef e-posta adresinizi kontrol edin.

en: Open All External Links in New Tab
tr: Tüm Dış Bağlantıları Yeni Sekmede Aç

en: Optimizations
tr: Optimizasyonlar

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
tr: Ya da, ASE'yi <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">geri bildirimde bulunarak</a> geliştirmeye yardımcı olun.

en: Order
tr: Sipariş

en: Password
tr: Şifre

en: Password Protection
tr: Şifre Koruması

en: Password protection is currently enabled for this site.
tr: Bu site için şifre koruması şu anda etkin.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
tr: Tüm siteyi şifre korumalı hale getirerek içeriği kamuya ve arama motoru botlarına / tarayıcılarına gizleyin. Giriş yapmış yöneticiler siteye normal şekilde erişmeye devam edebilir.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
tr: Tüm 404 (bulunamadı) sayfaları için ana sayfaya 301 (kalıcı) yönlendirme yapın.

en: Perform Replacement
tr: Değiştirme Yap

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
tr: Bakım modunu etkinleştirdikten veya devre dışı bıraktıktan sonra lütfen önbelleğinizi temizleyin</strong>. Bu, site ziyaretçilerinin bakım sayfasını veya her sayfanın gerçek içeriğini görmesini sağlar.

en: Please consider supporting ASE.
tr: ASE'yi desteklemeyi düşünün.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
tr: Revizyonları sınırlayarak veritabanının şişmesini önleyin, bazı veya tüm revizyonları destekleyen gönderi türleri için saklanacak revizyon sayısını sınırlayın.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
tr: IP adresi başına izin verilen başarısız giriş denemeleri sayısını sınırlayarak kaba kuvvet saldırılarını önleyin.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
tr: Küçük bileşenlerin çalışmasını veya yüklenmesini engelleyin. Siteyi daha güvenli hale getirin, biraz daha hızlı yüklenmesini sağlayın ve arama motorları tarafından tarama için daha optimize edin.

en: Previous
tr: Önceki

en: Product Image
tr: Ürün Resmi

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
tr: Sitenizi <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a> aracılığıyla kaba kuvvet, DOS ve DDOS saldırılarından koruyun. Ayrıca trackback ve pingback'leri devre dışı bırakır.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
tr: Medya kütüphanesinin ızgara görünümünde sonsuz kaydırmayı yeniden etkinleştirin. Büyük bir kütüphanede kaydırmak için kullanışlıdır.

en: Redirect 404 to Homepage
tr: 404'ü Ana Sayfaya Yönlendir

en: Redirect After Login
tr: Girişten Sonra Yönlendirme

en: Redirect After Logout
tr: Çıkıştan Sonra Yönlendirme

en: Redirect to:
tr: Yönlendirilecek:

en: Registered
tr: Kayıtlı

en: Registration Date Column
tr: Kayıt Tarihi Sütunu

en: Remove 'Howdy'
tr: ‘Merhaba’ ifadesini kaldır

en: Remove WordPress logo/menu
tr: WordPress logosunu/menüsünü kaldır

en: Remove comments column
tr: Düzenle, Görüntüle vb. bağlantılarla birlikte eylem satırlarında ID'yi gösterin.

en: Remove comments counter/link
tr: Yorum sayacı/bağlantısını kaldır

en: Remove customize menu
tr: Özelleştir menüsünü kaldır

en: Remove date column
tr: Tarih sütununu kaldırın

en: Remove home icon and site name
tr: Ana sayfa simgesini ve site adını kaldırın

en: Remove new content menu
tr: Yeni içerik menüsünü kaldır

en: Remove tags column (for posts)
tr: Yorumlar sütununu kaldır

en: Remove the Help tab and drawer
tr: Yardım sekmesini ve çekmecesini kaldır

en: Remove updates counter/link
tr: Güncellemeler sayacı/bağlantısını kaldır

en: Remove various elements from the admin bar.
tr: Yönetici çubuğundan çeşitli öğeleri kaldırın.

en: Replace Media
tr: Medya Değiştir

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
tr: Yeni yüklenen büyük resimleri daha küçük bir boyuta yeniden boyutlandırın ve orijinal yüklenen dosyaları silin. BMP ve şeffaf olmayan PNG'ler JPG'ye dönüştürülecek ve yeniden boyutlandırılacaktır.

en: Restrict login ID to username or email address only.
tr: Giriş Kimliği Türü

en: Review
tr: Değerlendirme

en: Revisions Control
tr: Revizyon Kontrolü

en: Right Side
tr: Varsayılan metin: <em><a href="https://wordpress.org/">WordPress</a> ile oluşturduğunuz için teşekkür ederiz</em>.

en: SE Visibility: OFF
tr: SE Görünürlüğü: KAPALI

en: SVG Upload
tr: SVG Yükleme

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Search Engines Visibility Status
tr: Arama motoru görünürlüğü durumu

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
tr: Arama motorlarının bu siteyi dizine alması engellenmiştir. Ayarları değiştirmek için tıklayın.

en: Search:
tr: Ara:

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select New Media File
tr: Yeni Medya Dosyası Seç

en: Select an Image
tr: Bir Resim Seç

en: Send Now
tr: Şimdi Gönder

en: Sending test email...
tr: Test e-postası gönderiliyor...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
tr: Giriş yaptıktan sonra tüm veya bazı kullanıcı rolleri için özel yönlendirme URL'si ayarlayın.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
tr: Çıkış yaptıktan sonra tüm veya bazı kullanıcı rolleri için özel yönlendirme URL'si ayarlayın.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
tr: Özel gönderen adı ve e-posta ayarlayın. İsteğe bağlı olarak, sitenizden gelen bildirim ve işlem e-postalarının gelen kutularına teslim edilmesini sağlamak için harici bir SMTP hizmeti kullanın.

en: Set interval to once every
tr: Aralığı her

en: Set the password:
tr: Şifreyi ayarlayın:

en: Set width to
tr: Genişliği ayarla

en: Share about ASE on:
tr: ASE hakkında paylaş:

en: Show All
tr: Hepsini Göster

en: Show Custom Taxonomy Filters
tr: Özel Taksonomi Filtrelerini Göster

en: Show ID column
tr: Alıntı sütununu gösterin

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
tr: Medya kütüphanesinde dosya boyutu sütununu gösterin

en: Show Less
tr: Daha Az Göster

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ girişini göster

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
tr: Siteye kısa bir bakım yaparken ön uçta özelleştirilebilir bir bakım sayfası gösterin. Giriş yapmış yöneticiler siteyi normal şekilde görüntülemeye devam edebilir.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
tr: Hiyerarşik, özel taksonomiler için liste tablolarında ek filtre(ler) gösterin.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
tr: Arama motorlarının siteyi dizine almasını engellemek için ayarlandığında yönetici çubuğu durumunu gösterin. Bu, Ayarlar >> Okuma'daki "Arama motoru görünürlüğü" onay kutusu aracılığıyla ayarlanır.

en: Show excerpt column
tr: Öne çıkan resim sütununu gösterin

en: Show featured image column
tr: Çeşitli gönderi türleri ve taksonomiler, medya, yorumlar ve kullanıcılar için listeleme sayfalarının faydasını artırmak için sütunlar ve öğeler ekleyin veya kaldırın.

en: Show file size column in media library
tr: ID sütununu gösterin

en: Show last modified column
tr: Son değişiklik sütununu gösterin

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
tr: Site'in çalıştığı sistemin hızlı özetini yöneticilere "Kısaca" gösterge paneli widget'ında gösterin. Bu, web sunucusu yazılımını, PHP sürümünü, veritabanı yazılımını ve sunucu IP adresini içerir.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: 0 girişten 0 ile 0 gösteriliyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _TOTAL_ girişten _START_ ile _END_ gösteriliyor

en: Site Identity on Login Page
tr: Giriş Sayfasında Site Kimliği

en: Stripes
tr: Çizgiler

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
tr: Test e-postası başarıyla işlendi.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
tr: Mevcut dosya, mevcut ID, yayın tarihi ve dosya adı korunarak yüklenen/seçilen dosya (aynı türde) ile değiştirilecektir. Böylece mevcut bağlantılar bozulmayacaktır.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
tr: Bu site bugün uzun bir bakım sürecindedir. Sabır gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
tr: Bir resmi dönüştürme ve yeniden boyutlandırmadan hariç tutmak için, dosya adının sonuna '-nr' ekini ekleyin, örneğin bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
tr: Çevir

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
tr: Herhangi bir zamanda site ziyaret edildiğinde, "kaçırılan program" olarak işaretlenmiş tüm türlerdeki planlanmış gönderilerin yayınlanmasını tetikleyin.

en: Use Selected Image
tr: Seçilen Resmi Kullan

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
tr: Sitenizin ön yüzünde bir e-posta adresini görüntülemek için aşağıdaki örnekler gibi bir kısa kod kullanın: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> e-postayı kendi satırında görüntülemek için</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> e-postayı satır içi göstermek için</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
tr: Site simgesini ve URL'sini kullanarak giriş sayfasındaki varsayılan WordPress logosunu wordpress.org'a bağlayın. Site simgenizi ayarlamak veya değiştirmek için <a href="%1$s">Genel Ayarlar</a> veya <a href="%2$s">Customizer</a> sayfasına gidin.

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Username only
tr: Giriş kimliğini yalnızca kullanıcı adı veya e-posta adresi ile sınırlayın.

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Validate with:
tr: Şu ile doğrulayın:

en: Various Admin UI Enhancements
tr: Çeşitli Yönetici UI İyileştirmeleri

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
tr: Yönetici arayüzünün farklı bölümleri için çeşitli, daha küçük iyileştirmeler.

en: View
tr: Görüntüle

en: View Admin as Role
tr: Yönetici Olarak Görüntüle

en: View Content
tr: İçeriği Görüntüle

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
tr: Yönetici sayfalarını ve siteyi (giriş yapmış) bir yönetici olmayan kullanıcı rollerinden biri olarak görüntüleyin.

en: We'll be back soon.
tr: Yakında geri döneceğiz.

en: Welcome to WordPress
tr: WordPress'e Hoş Geldiniz

en: Wider Admin Menu
tr: Daha Geniş Yönetici Menüsü

en: Write a quick, 5-star review for ASE
tr: ASE için hızlı, 5 yıldızlı bir değerlendirme yazın

en: e.g. backend
tr: örn. arka uç

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
tr: 15 dakikalık kilitlenmeden önce izin verilen başarısız giriş denemeleri

en: for:
tr: için:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
tr: kilitlenme(ler) 24 saat boyunca daha fazla giriş denemesini engelleyecektir

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel <span class="faded">(Varsayılan 1920 piksel)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel. <span class="faded">(Varsayılan 1920 piksel)</span>

en: revisions for:
tr: revizyonlar için:

en: with AVIF support
tr: AVIF desteği ile

en: without AVIF support
tr: AVIF desteği olmadan
