Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to sr_RS translation catalogue (333 entries)

en: (Default is 'secret')
sr_RS: (Подразумеванa лозинка је ”secret”)

en: (Default is 160px)
sr_RS: (Подразумевано је 160px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sr_RS: (филтрирано из _MAX_ укупних записа)

en: 1 minute
sr_RS: 1 минут

en: 10 minutes
sr_RS: 10 минута

en: 120 seconds
sr_RS: 120 секунди

en: 15 seconds
sr_RS: 15 секунди

en: 2 minutes
sr_RS: 2 минута

en: 3 minutes
sr_RS: 3 минута

en: 30 seconds
sr_RS: 30 секунди

en: 45 seconds
sr_RS: 45 секунди

en: 5 minutes
sr_RS: 5 минута

en: 60 seconds
sr_RS: 60 секунди

en: 90 seconds
sr_RS: 90 секунди

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
sr_RS: <div class="asenha-warning">Ова карактеристика<strong>могућа је само на основној Вордпрес страни за пријаву</strong>. Не подржава употребу прилагођене странице за пријаву коју сте ручно креирали помоћу алата за прављење страница или другог додатка.<br /><br />Такође <strong>није још усклађена са двофакторском аутентификацијом (2FA) </strong>. Ако користите 2FA додатак, молимо вас да користите функцију промене УРЛ-а за пријаву која је укључена у тај додатак или користите други додатак који је компатибилан са њим.<br /><br />И очигледно, да бисте побољшали безбедност, молимо <strong>користите нешто друго осим 'логин'</strong> за прилагођену страну пријаве..</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
sr_RS: <span class="faded">(Подразумевано је 1 минут)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
sr_RS: <span class="faded">(Уобичајено је 15 секунди)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Прво детектујте ИП адресу из следећег заглавља:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Домаћин</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Лозинка</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Port</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Порт</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Сигурност</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Пошаљите тест е-пошту на</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Е-пошта пошиљаоца</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Име пошиљаоца</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
sr_RS: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Корисничко име</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
sr_RS: <strong>Код за уметање после &lt;body&gt; са приоритетом</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
sr_RS: <strong>Код за уметање пре &lt;/head&gt; са приоритетом</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
sr_RS: <strong>Код за уметање у подножје пре &lt;/body&gt; са приоритетом</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
sr_RS: <strong>Грешка:</strong> Неисправна е-пошта или погрешна лозинка.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
sr_RS: <strong>Ваш ads.txt садржај:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
sr_RS: <strong>Садржај вашег app-ads.txt:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
sr_RS: АСЕ Про завршетак годишње распродаје. Доступна је доживотна лиценца (LTD).

en: AVIF Support Status
sr_RS: Статус АВИФ подршке

en: AVIF Upload
sr_RS: AVIF Отпремање

en: Add New
sr_RS: Додај нови

en: Add Your Review
sr_RS: Додајте своју рецензију

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
sr_RS: Додајте прилагођене &lt;body&gt; класе на појединачном погледу неких или свих јавних врста чланака. Усклађен са класама које су већ додате користећи <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">додатак за прилагођену класу тела</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
sr_RS: Додајте прилагођен CSS на све администраторске странице за све корисничке улоге.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
sr_RS: Додајте прилагођен CSS на све фронтенд странице за све улоге корисника.

en: Admin Interface
sr_RS: Администраторски интерфејс

en: Admin Menu Organizer
sr_RS: Организатор административног изборника

en: Admin Notices
sr_RS: Администраторска обавештења

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
sr_RS: Админ и сајт побољшања (АСП)

en: After duplication, redirect to:
sr_RS: После дуплирања, преусмерите на:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
sr_RS: Након што сте сачували горња подешавања, проверите да ли је све исправно конфигурисано испод.

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
sr_RS: Дозволите да се ставке изборника прилагођене навигације отварају у новој картици

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
sr_RS: Дозволите прилагођеним ставкама менија за навигацију да имају везе које се отварају у новој картици прегледача преко атрибута target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" ће такође бити додат ради побољшане безбедности и предности СЕО-а.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
sr_RS: Дозволите неким или свим корисничким улогама да отпреме СВГ датотеке, које ће затим бити прочишћене ради сигурности

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
sr_RS: Такође онемогући стилове блока / CSS датотеке за одабране врсте чланака.

en: Attempts<br />Lockouts
sr_RS: Покушаји<br />Закључано

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
sr_RS: Аутоматско објављивање постова са пропуштеним распоредом

en: Background
sr_RS: Позадина

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
sr_RS: Заобићи верификацију SSL сертификата. Ово би било несигурно ако се пошта испоручује преко интернета, али би могло помоћи у одређеним локалним и/или контејнеризованим Вордпрес сценаријима.

en: Change Login URL
sr_RS: Измените УРЛ за пријаву

en: Clean Up Admin Bar
sr_RS: Очистите админ траку

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
sr_RS: Очистите администраторске странице тако што ћете преместити обавештења у посебан панел који је лако доступан преко админ траке.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
sr_RS: Очистите и убрзајте контролну таблу тако што ћете потпуно онемогућити неке или све виџете. Онемогућени виџети неће учитати ниједну ставку нити ће се појавити у опцијама екрана.

en: Click to view hidden admin notices
sr_RS: Кликните да погледате скривене администраторска обавештења

en: Collapse
sr_RS: Скупи

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
sr_RS: Потпуно онемогући ажурирања језгра, теме и додатака, као и аутоматска ажурирања. Такође ће онемогућити провере ажурирања, објаве и е-пошту.

en: Configure
sr_RS: Подеси

en: Content Duplication
sr_RS: Дуплирање садржаја

en: Content Management
sr_RS: Управљање садржајем

en: Content Order
sr_RS: Редослед садржаја

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
sr_RS: Тренутно на новогодишњој распродаји <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% попуста</a>.

en: Curves
sr_RS: Криве

en: Custom Admin CSS
sr_RS: Прилагођен Администраторски CSS

en: Custom Admin Footer Text
sr_RS: Прилагођени текст за подножје администратора

en: Custom Body Class
sr_RS: Прилагођена класа тела

en: Custom Code
sr_RS: Прилагођен код

en: Custom Frontend CSS
sr_RS: Прилагођени CSS интерфејс

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
sr_RS: Прилагодите редослед администраторског изборника и опционо промените наслов ставке изборника или сакријте неке ставке.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
sr_RS: Прилагодите текст који видите у подножју wp-admin странице осим ове АСЕ странице са подешавањима.

en: DUPLICATE
sr_RS: ДУПЛИРАТИ

en: Default is %s
sr_RS: Подразумевана вредност је %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
sr_RS: Подразумевано је 10. За већи број, уметните код ближи &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
sr_RS: Подразумевано је 10. За већи број уметните код ближи &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
sr_RS: Подразумевано је 10. Мањи број уметните код ближи &lt;body&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
sr_RS: Подразумевани текст је: <em>Хвала што користите <a href="https://wordpress.org/">Вордпрес</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
sr_RS: Подразумевани текст је: <em>Верзија %s</em>

en: Description
sr_RS: Опис

en: Disable
sr_RS: Онемогући

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
sr_RS: Деактивирај <strong>подешавање екрана виџета заснованих на блоковима</strong>. Враћа класичан екран подешавања виџета када се користи класична (незаснована на блоковима) тема. Ово нема ефекта на блок теме.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
sr_RS: Деактивирајте <strong>подршку за емотиконе на страницама, чланцима и прилагођеним врстама чланка</strong> у администраторском интерфејсу и на фронтенду. Подршка је пре свега корисна за старије прегледаче који немају нативну подршку за то. Већина модерних прегледача на различитим оперативним системима и уређајима сада има нативну подршку за то.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
sr_RS: Деактивирајте <strong>jQuery Migrate</strong> скрипту на фронтенду, која више не би требало да буде потребна ако ваш сајт користи модерну тему и додатке.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
sr_RS: Онемогући <strong>одложено учитавање слика</strong> које је изворно додато од верзије WordPress-а 5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
sr_RS: Деактивирајте <strong>број издања</strong> на статичким ресурсним УРЛ-овима који су наведени у &lt;head&gt;, што може открити број издања Вордпрес-а. Старија издања могу садржати непоправљене безбедносне рупе. Ово се односи на поглед непријављених корисника на страницама. Ово ће такође повећати кеширање статичних ресурса, али може имати нежељене последице. Уверите се да знате шта радите.

en: Disable All Updates
sr_RS: Искључи сва ажурирања

en: Disable Comments
sr_RS: Онемогући коментаре

en: Disable Components
sr_RS: Онемогући компоненте

en: Disable Dashboard Widgets
sr_RS: Онемогућите виџете контролне табле

en: Disable Feeds
sr_RS: Искључи доводе

en: Disable Gutenberg
sr_RS: Онемогући Гутенберг

en: Disable REST API
sr_RS: Искључи REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
sr_RS: Деактивирајте REST API приступ за неаутентификоване кориснике и уклоните URL трагове из &lt;head&gt;, HTTP заглавља и WP RSD крајње тачке.

en: Disable Smaller Components
sr_RS: Искључи мање компоненте

en: Disable XML-RPC
sr_RS: Онемогућите XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
sr_RS: Деактивирајте све RSS, Atom и RDF доводе. Ово укључује доводе за чланке, категорије, ознаке, коментаре, ауторе и претрагу. Такође уклања трагове URL-ова довода из &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
sr_RS: Искључите коментаре за неке или све јавне врсте чланака. Када су искључени, постојећи коментари ће такође бити сакривени на фронтенду.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
sr_RS: Деактивирај учитавање <strong>Dashicons CSS и JS датотека</strong> на предњем крају за јавне посетиоце сајта. Ово може нарушити распоред или дизајн прилагођених образаца, укључујући прилагођене образце за пријаву, ако зависе од Dashicons. Обавезно провери те обрасце након деактивације.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
sr_RS: Онемогући <strong>&lt;генератор&gt; ознаку</strong> у RSS доводу &lt;канал&gt;, која открива број издања WordPress-а. Старија издања могу садржати непоправљене безбедносне пропусте.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
sr_RS: Деактивирајте <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;веза&gt; ознаку</strong> у &lt;head&gt;. Нису потребне ако ваш сајт не користи повратну везу или удаљеног (XML-RPC) клијента за управљање чланцима.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
sr_RS: Деактивирајте <strong>Windows Live Writer (WLW) манифест &lt;веза&gt; ознаку</strong> у &lt;head&gt;. WLW апликација је обустављена 2017. године.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
sr_RS: Деактивирајте <strong>генератор &lt;мета&gt; ознаку</strong> у &lt;глави&gt;, која открива број издања Вордпреса. Старија издања могу садржати непоправљене безбедносне рупе.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
sr_RS: Деактивирајте <strong>уређивач додатака и тема</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
sr_RS: Деактивирајте <strong>уређивач додатака и тема</strong>. <span class="warning-text">Имајте на уму да wp-config.php на овом сајту није доступан за писање и да је <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> константа већ одређена тамо. Морате или да га учините доступним за писање да би ово подешавање било функционално, или, морате ручно променити вредност <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> тамо.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
sr_RS: Деактивирајте Гутенберг блок уређивач за неке или све применљиве врсте чланака.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
sr_RS: Деактивирајте подразумевану <strong>Вордпрес кратку везу &lt;link&gt; ознаку</strong> у &lt;head&gt;. Игноришу је претраживачи и има минималну практичну употребу. Обично се преферира посебан додатак или услуга за кратке везе која омогућава лепе називе у кратким везама и праћење кликова приликом делљења везе на друштвеним мрежама.

en: Dismiss
sr_RS: Одбаци

en: Display Active Plugins First
sr_RS: Прикажите прво активне додатке

en: Display System Summary
sr_RS: Прижи резиме система

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
sr_RS: Прикажи панел који показује и везује се за све доступне величине када гледате слику у библиотеци садржаја. Посебно корисно за брзо добијање везе одређене величине слике.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
sr_RS: Прикажите активне/активиране додатке на врху листе инсталираних додатака. Корисно када ваш сајт има много деактивираних додатака за потребе тестирања или развоја.

en: Display the registration date and time in the users list table.
sr_RS: Прикажите датум и време регистрације у табели корисника.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
sr_RS: Урадите више са <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">АСЕ Про</a>. Доживотна понуда (ДП) је <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">доступна</a>.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
sr_RS: Превуците и испустите ставке изборника на жељену позицију. Опционо промените наслове ставки изборника додатка/теме других аутора или сакријте неке ставке док се не активирају тако што ћете кликнути на „Прикажи све“ на дну администраторског изборника.

en: Duplicate
sr_RS: Дуплирај

en: Duplicate %s
sr_RS: Дуплирај %s

en: Duplicate this as draft
sr_RS: Дуплирај ово као нацрт

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
sr_RS: Лако уредите и потврдите ваш <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> и <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> садржај.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
sr_RS: Лако уредите и потврдите ваш <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> садржај.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
sr_RS: Лако омогућите побољшања и функционалности које обично захтевају више додатака.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
sr_RS: Лако уметни &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; и &lt;style&gt; ознаке, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion и Optimize код, Facebook, TikTok и Twitter пикселе, итд.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
sr_RS: Лако замените било коју врсту медијске датотеке новом уз задржавање постојећег ИД-а медија, датума објављивања и назива датотеке. Дакле, ниједна постојећа веза се неће покварити.

en: Edit
sr_RS: Уреди

en: Edit screen
sr_RS: Уредите екран

en: Email
sr_RS: Е-пошта

en: Email Address Obfuscator
sr_RS: Замагљивач адреса е-поште

en: Email Delivery
sr_RS: Достава е-поште

en: Email address only
sr_RS: Само адреса е-поште

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
sr_RS: Омогући доделу више улога током креирања и уређивања корисничког налога. Ово може бити корисно за рад са улогама које нису одређене у језгру Вордпресa, нпр. из додатака за е-трговину или ЛМС.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
sr_RS: Омогућите прилагођено поређање различитих "хијерархијских" типова садржаја или оних који подржавају "атрибуте странице". Појавиће се нови подмени „Наручи“ за омогућене типове садржаја. Страница листе „Сви {чланци}“ за омогућене типове чланакау вп-админ ће аутоматски користити прилагођени редослед.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
sr_RS: Омогућите режим за отклањање грешака и испишите информације о отклањању грешке у Вордпрес debug.log датотеку.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
sr_RS: Омогућите пријаву, одјаву и динамичку пријаву/одјаву ставке изборника као додатак било ком изборнику.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
sr_RS: Омогућите дуплирање страница, постова и прилагођених постова једним кликом. Одговарајући термини таксономије и мета чланка такође ће бити дуплирани.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
sr_RS: Омогућите странице, чланке и/или прилагођене типове чланака да имају сталне везе које упућују на спољне УРЛ адресе. Атрибут rel="noopener noreferrer nofollow" такође ће бити додат ради побољшане безбедности и предности СЕО-а. Компатибилно са везама које се додају помоћу <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Веза до страница</а>.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
sr_RS: Омогућите отпремање <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> датотека у Библиотеку садржаја. Можете претворити своје постојеће PNG, JPG и GIF датотеке користећи алатку као што је <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enhance List Tables
sr_RS: Побољшајте приказане табеле

en: Enhancements
sr_RS: Побољшања

en: Error:
sr_RS: Грешка:

en: Excerpt
sr_RS: Одломак

en: Expand
sr_RS: Прошири

en: External Permalinks
sr_RS: Спољашње сталне везе

en: Facebook
sr_RS: Фејсбук

en: Failed Login Attempts Log
sr_RS: Евиденција неуспешних покушаја пријаве

en: Failed login attempts:
sr_RS: Неуспели покушаји пријаве:

en: Featured Image
sr_RS: Издвојена слика

en: Feedback
sr_RS: Повратна информација

en: File Size
sr_RS: Величина датотеке

en: First
sr_RS: Прва

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
sr_RS: На пример, ако је ваш сајт иза проксија у који имате поверење, добра идеја је да користите <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> заглавље. Оставите празно да користите подразумевани начин детекције.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
sr_RS: Присилите све везе ка спољним сајтовима у садржају чланка, где се користи <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank"> садржај</а> копча  да се отворе у новој картици прегледача преко атрибута target="_blank". Атрибут rel="noopener noreferrer nofollow" такође ће бити додат ради побољшане безбедности и предности СЕО-а.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
sr_RS: Присилите употребу имена пошиљаоца/е-поште дефинисаног изнад. То ће заменити оне које су поставили други додаци.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
sr_RS: Потпуна подршка за АВИФ захтева да ваш сервер/хостинг има <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">ГД екстензију</а> компајлиран са АВИФ подршком у ПХП 8.1 или новијој, или, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 или новији</а> је инсталиран. Без једног и другог, и даље можете да отпремате АВИФ датотеке, али без аутоматског генерисања мањих величина сличица. Већина <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank"> модерних десктоп и мобилних прегледача</а> подржава приказ АВИФ датотека.

en: Get ASE Pro
sr_RS: Набавите АСЕ Про

en: Get It Now
sr_RS: Наручите одмах

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
sr_RS: Дајте администраторском изборнику више простора за бољи смештај ширих ставки.

en: Heading
sr_RS: Заглавље

en: Heartbeat Control
sr_RS: Контрола срчаног ритма

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
sr_RS: Помозите другима да открију за АСЕ и можда <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">преведите</a> на ваш језик.

en: Hide Admin Bar
sr_RS: Сакриј администраторски изборник

en: Hide Admin Notices
sr_RS: Сакријте администраторске напомене

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
sr_RS: Сакриј администраторски изборник за све или неке корисничке улоге

en: Hide until toggled
sr_RS: Сакриј док није пребачено

en: I've reviewed
sr_RS: Рецензирао/ла сам

en: I've shared
sr_RS: Поделио/ла сам

en: IP Address<br />Last Username
sr_RS: IP аdresа<br />Последње корисничко име

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
sr_RS: Ако је подешено, следећа СМТП услуга/налог ће се користити за испоруку ваших е-порука.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
sr_RS: Ако је подешено, следеће име/е-пошта пошиљаоца замењује подразумеване вредности Вордпрес језгра, али га и даље могу заменити други додаци који омогућавају прилагођено име/е-пошту пошиљаоца, нпр. додаци за обрасце.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
sr_RS: Aко нешто крене наопако<strong> и треба да повратите приступ свом налогу као администратор, молимо вас да посетите ову адресу: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Ако користите <strong>Ninja Firewall</strong>, молимо вас да одзначите "Блокирај покушаје стицања административних привилегија" у подешавањима Фајрвола пре него што покушате да погледате као корисник без администраторске улоге <strong>да бисте спречили закључавање</strong> вашег администраторског налога.

en: Image Sizes Panel
sr_RS: Панел величина слика

en: Image Upload Control
sr_RS: Контрола отпремања слика

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
sr_RS: Побољшајте употребљивост приказаних страница за различите врсте чланака и таксономије, медије, коментаре и кориснике додавањем/уклањањем колона и елемената.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
sr_RS: Уметни &lt;head&gt;, &lt;body&gt; и &lt;footer&gt; код

en: Invalid username/email or incorrect password.
sr_RS: Неисправно корисничко име/е-пошта или погрешна лозинка.

en: Keep as is
sr_RS: Остави како јесте

en: Last
sr_RS: Последња

en: Last Attempt On
sr_RS: Последњи покушај у

en: Last Login
sr_RS: Последња пријава

en: Last Login Column
sr_RS: Последња логин колона

en: Last Modified
sr_RS: Последњe ажурирано

en: Left Side
sr_RS: Лева страна

en: Limit Login Attempts
sr_RS: Ограничите покушаје пријављивања

en: Limit to
sr_RS: Ограничити на

en: Lines
sr_RS: Линије

en: List view
sr_RS: Приказ листе

en: Log In/Out Menu
sr_RS: Пријава/одјава изборник

en: Log In/Out | Register
sr_RS: Пријава/Одјава | Регистрација

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
sr_RS: Бележи када су се корисници последњи пут пријавили на сајт и прикажи датум и време у табели са списком корисника.

en: Login ID Type
sr_RS: Тип ИД пријаве

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
sr_RS: Изгледа да су нека од ових бесплатних побољшања била корисна за вашу интернет презентацију?

en: Maintenance Mode
sr_RS: Режим одржавања

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
sr_RS: Режим одржавања је тренутно укључен за овај сајт.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
sr_RS: Управљајте ads.txt и app-ads.txt

en: Manage robots.txt
sr_RS: Уреди robots.txt

en: Max height:
sr_RS: Максимална висина:

en: Max width:
sr_RS: Максимална ширина:

en: Media Library Infinite Scrolling
sr_RS: Бесконачно померање у библиотеци медија

en: Media Replacement
sr_RS: Замењивање медија

en: Modify
sr_RS: Прилагоди

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
sr_RS: Измените интервал Вордпрес хеартбит АПИ-ја или га онемогућите на администраторским страницама, екранима за креирање/уређивање чланака и/или на фронтенду. Ово ће помоћи у смањењу оптерећења ЦПУ-а на серверу.

en: Multiple User Roles
sr_RS: Више корисничких улога

en: Never
sr_RS: Никад

en: New login URL:
sr_RS: Нови УРЛ за пријаву:

en: Next
sr_RS: Следеће

en: No data available in table
sr_RS: Нема доступних података у табели

en: No matching records found
sr_RS: Није пронађен ниједан одговарајући запис

en: None
sr_RS: Ниједан

en: Not available
sr_RS: Није доступно

en: Notices
sr_RS: Обавештења

en: Obfuscate Author Slugs
sr_RS: Замаглите подложке аутора

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
sr_RS: Замаглите адресу е-поште да бисте спречили непожељне ботове да их прикупљају, али учините је читљивом као обичну адресу е-поште за људске посетиоце.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
sr_RS: Замаглите јавне URL адресе страница аутора које приказују подложке / корисничка имена, нпр. <em>sitename.com/author/username1/</em> у <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, и излазити 404 грешке за оригиналне URL адресе. Такође затамњује у /wp-json/wp/v2/users/ REST API крајњој тачки.

en: On admin pages
sr_RS: На администраторским страницама

en: On post creation and edit screens
sr_RS: На екранима за креирање и уређивање чланака

en: On the frontend
sr_RS: На фронтенду

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
sr_RS: Упс, нешто је пошло наопако</span>.<br />Молимо вас да поново проверите ваша подешавања и адресу е-поште.

en: Open All External Links in New Tab
sr_RS: Отворите све спољашње везе у новој картици

en: Optimizations
sr_RS: Оптимизације

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
sr_RS: Или, помозите побољшању АСЕ тако што ћете <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">пружити повратну информацију</a>.

en: Order
sr_RS: Сортирај

en: Password
sr_RS: Лозинка

en: Password Protection
sr_RS: Заштита лозинком

en: Password protection is currently enabled for this site.
sr_RS: Заштита лозинком је тренутно омогућена за овај сајт.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
sr_RS: Заштитите цео сајт лозинком да бисте сакрили садржај од јавног погледа и ботова за претрагу / пописивача. Пријављени администратори и даље могу да приступе сајту као и обично.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
sr_RS: Извршите 301 (стално) преусмеравање на почетну страницу за све 404 (није пронађено) странице.

en: Perform Replacement
sr_RS: Изврши замену

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
sr_RS: Молимо вас да очистите вашу кеш меморију</strong> након што омогућите или онемогућите режим одржавања. Ово осигурава да посетиоци сајта виде или страницу за одржавање или стварни садржај сваке странице.

en: Please consider supporting ASE.
sr_RS: Размислите да подржите АСЕ.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
sr_RS: Спречите надувавање базе података ограничавањем броја ревизија које ће се чувати за неке или све врсте чланака које подржавају ревизије.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
sr_RS: Спречите нападе грубом силом ограничавањем броја неуспешних покушаја пријављивања по ИП адреси.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
sr_RS: Спречите мање компоненте да се покрећу или учитавају. Учините сајт безбеднијим, учитавајте га мало брже и оптимизујте га за пописивање од стране претраживача.

en: Previous
sr_RS: Претходно

en: Product Image
sr_RS: Слика производа

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
sr_RS: Заштитите свој сајт од напада грубом силом, DOS и DDOS напада преко <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Такође онемогућава праћење и повратне везе.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
sr_RS: Поново омогућите бесконачно померање у мрежном приказу библиотеке медија. Корисно за померање кроз велику библиотеку.

en: Redirect 404 to Homepage
sr_RS: Преусмерите 404 на Почетну страницу

en: Redirect After Login
sr_RS: Преусмери након пријаве

en: Redirect After Logout
sr_RS: Преусмери након одјаве

en: Redirect to:
sr_RS: Преусмери на:

en: Registered
sr_RS: Регистрован(а)

en: Registration Date Column
sr_RS: Датум регистрације колона

en: Remove 'Howdy'
sr_RS: Уклоните 'Здраво'

en: Remove WordPress logo/menu
sr_RS: Уклоните Вордпрес знак/изборник

en: Remove comments column
sr_RS: Уклони колону за коментаре

en: Remove comments counter/link
sr_RS: Уклоните бројач/везе за коментаре

en: Remove customize menu
sr_RS: Уклоните прилагођавање изборника

en: Remove date column
sr_RS: Уклони колону за датум

en: Remove home icon and site name
sr_RS: Уклоните иконицу почетне стране и име сајта

en: Remove new content menu
sr_RS: Уклоните нови изборник садржаја

en: Remove tags column (for posts)
sr_RS: Уклони ознаку колоне (за чланке)

en: Remove the Help tab and drawer
sr_RS: Уклоните картицу Помоћ и ладицу

en: Remove updates counter/link
sr_RS: Уклоните бројач/везе за ажурирања

en: Remove various elements from the admin bar.
sr_RS: Уклоните различите елементе са админ траке.

en: Replace Media
sr_RS: Замени садржај

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
sr_RS: Промените величину новоотпремљених, великих слика на мању димензију и избрисите првобитно отпремљене датотеке. BMP и непрозирни PNG ће бити претворени у JPG и промењене величине.

en: Restrict login ID to username or email address only.
sr_RS: Ограничите ИД за пријаву само на корисничко име или адресу е-поште.

en: Review
sr_RS: Преглед

en: Revisions Control
sr_RS: Контрола ревизија

en: Right Side
sr_RS: Десна страна

en: SE Visibility: OFF
sr_RS: СЕ Видљивост: ИСКЉУЧЕНО

en: SSL
sr_RS: ССЛ

en: SVG Upload
sr_RS: СВГ отпремање

en: Save Changes
sr_RS: Сачувај измене

en: Search Engines Visibility Status
sr_RS: Статус видљивости претраживача

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
sr_RS: Претраживачима је одбијено индексирање овог сајта. Кликните да промените подешавања.

en: Search:
sr_RS: Претрага:

en: Security
sr_RS: Безбедност

en: Select New Media File
sr_RS: Одабери нову датотеку

en: Select an Image
sr_RS: Одабери слику

en: Send Now
sr_RS: Пошаљите Сада

en: Sending test email...
sr_RS: Шаље се тест е-пошта...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
sr_RS: Поставите прилагођену URL адресу за преусмеравање свих или неких корисничких улога након пријаве.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
sr_RS: Поставите прилагођену URL адресу за преусмеравање свих или неких корисничких улога након одјаве.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
sr_RS: Поставите прилагођено име пошиљаоца и е-пошту. Опционо користите екстерну СМТП услугу да бисте осигурали да се обавештења и е-поруке о трансакцијама са ваше веб локације испоручују у пријемна сандучад.

en: Set interval to once every
sr_RS: Подесите интервал на једном у

en: Set the password:
sr_RS: Поставите лозинку:

en: Set width to
sr_RS: Поставите ширину

en: Share about ASE on:
sr_RS: Поделите АСЕ на:

en: Show All
sr_RS: Прикажи све

en: Show Custom Taxonomy Filters
sr_RS: Прикажи прилагођене филтере таксономије

en: Show ID column
sr_RS: Прикажи ИД колоне

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
sr_RS: Прикажи ИД у акционим редовима заједно са везама за уређивање, приказ итд.

en: Show Less
sr_RS: Прикажи мање

en: Show _MENU_ entries
sr_RS: Прикажи _MENU_ уносе

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
sr_RS: Прикажи прилагођену страницу за одржавање на фронтенду док се врши кратко одржавање сајта. Пријављени администратори могу и даље да погледају сајт као и обично.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
sr_RS: Прикажи додатне филтере у табелама листе за хијерархијске, прилагођене таксономије.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
sr_RS: Прикажи статус административне траке када је постављено да се претраживачима препоручује да не индексирају сајт. Ово се подешава кроз поље за потврду "Видљивост за претраживаче" у Подешавањима >> Читање.

en: Show excerpt column
sr_RS: Прикажи колону одломака

en: Show featured image column
sr_RS: Прикажи колону за издвојене слике

en: Show file size column in media library
sr_RS: Прикажи колону са величином датотеке у библиотеци слика

en: Show last modified column
sr_RS: Прикажи последње ажурирану колону

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
sr_RS: Прикажи брзи резиме система на коме сајт ради администраторима, у "На први поглед" виџету контролне табле. Ово укључује софтвер веб сервера, верзију PHP-а, софтвер базе података и IP адресу сервера.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sr_RS: Приказује се 0 до 0 од 0 уноса

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
sr_RS: Приказ од _START_ до _END_ од _TOTAL_ уноса

en: Site Identity on Login Page
sr_RS: Идентитет сајта на страни за пријаву

en: Stripes
sr_RS: Штрафте

en: TLS
sr_RS: ТЛС

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
sr_RS: Тест е-пошта је успешно обрађена</span>.<br />Молимо вас да проверите пријемно сандуче одредишне е-поште да бисте потврдили успешну испоруку.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
sr_RS: Тренутна датотека ће бити замењена отпремљеном/изабраном датотеком (истог типа), задржавајући тренутни ID, датум објаве и назив датотеке. На тај начин, ниједан постојећи линк неће бити прекинут.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
sr_RS: Овај сајт ће данас бити у фази одржавања током дужег временског периода. Хвала на стрпљењу.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
sr_RS: Да бисте искључили слику из конверзије и промене величине, додајте суфикс '-nr' на име датотеке, нпр. bird-photo-4k-nr.jpg.

en: Translate
sr_RS: Преведи

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
sr_RS: Покрени објављивање заказаних чланака свих типова означених са „пропуштени“, сваки пут када се сајт посети.

en: Use Selected Image
sr_RS: Користи одабрану слику

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
sr_RS: Користите кратки код као у следећим примерима да прикажете адресу е-поште на предњем делу ваше странице: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> да прикажете е-пошту на својој линији</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> да прикажете е-пошту у линији</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
sr_RS: Користите икону сајта и URL да замените подразумевану Вордпрес икону са везом на wordpress.org на страници за пријаву. Идите на <a href="%1$s">Општа подешавања</a> или <a href="%2$s">Прилагођавач</a> да подесите или промените икону вашег сајта.

en: Username
sr_RS: Корисничко име

en: Username only
sr_RS: Само корисничко име

en: Utilities
sr_RS: Алати

en: Validate with:
sr_RS: Потврди са:

en: Various Admin UI Enhancements
sr_RS: Разна побољшања администраторског корисничког интерфејса

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
sr_RS: Разна, мања побољшања за различите делове администраторског интерфејса.

en: View
sr_RS: Погледај

en: View Admin as Role
sr_RS: Приказ Администратора као Улоге

en: View Content
sr_RS: Погледај садржај

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
sr_RS: Прикажи администраторске странице и сајт (као пријављен) као једну од улога корисника који нису администратори.

en: We'll be back soon.
sr_RS: Вратићемо се ускоро.

en: Welcome to WordPress
sr_RS: Добро дошли у Вордпрес

en: Wider Admin Menu
sr_RS: Шири администраторски изборник

en: Write a quick, 5-star review for ASE
sr_RS: Напишите брзу, рецензију са 5-звезда за АСЕ

en: X / Twitter
sr_RS: X (Твитер)

en: YouTube
sr_RS: Јутјуб

en: e.g. backend
sr_RS: нпр. уређивачки део (backend)

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
sr_RS: неуспели покушаји пријављивања дозвољени пре закључавања од 15 минута

en: for:
sr_RS: за:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
sr_RS: закључавање(а) ће блокирати даље покушаје пријаве на 24 сата

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
sr_RS: пиксела <span class="faded">(Подразумевано је 1920 пиксела)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
sr_RS: пиксела. <span class="faded">(Подразумевано је 1920 пиксела)</span>

en: revisions for:
sr_RS: ревизије за:

en: with AVIF support
sr_RS: са подршком за АВИФ

en: without AVIF support
sr_RS: без АВИФ подршке
